25 Haziran 2018, Pazartesi

Adaylar mal varlıklarını bildirecekler

Cumhurbaşkanı adayları, mal varlıklarını yarın akşama kadar kapalı zarf içinde YSK'ya bildirmek zorunda. Başbakan Erdoğan'ın mal varlığı en büyük merak konusu.

2 Temmuz 2014 Çarşamba 22: 6
Adaylar mal varlıklarını bildirecekler
Dün Recep Tayyip Erdoğan'ın da adaylığını açıklamasıyla beraber, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak üç isim belirlendi. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve diğer partileri de desteklediği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, Halkların Demokratik Partisi adayı Selahattin Demirtaş ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı Recep Tayyip Erdoğan ilk defa halkın seçeceği Cumhurbaşkanı olmak için yarışacak.

Cumhurbaşkanı adaylarının yarına akşam saatlerine kadar Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na mal bildirimi yapmaları gerekiyor. Adaylar kendi sahip oldukları malların yanı sıra eşlerinin ve velayetleri altınaki çocuklarının da mal bildirimini yapmak zorunda. Öte yandan Cumhurbaşkanı seçilmesi kesinleşen aday kendisi, eşi ve velayeti altında bulunan çocuklarının mal varlıkları Resmi Gazete'de yayımlanacak. Bu durumla beraber ilk kez bir Cumhurbaşkanı'nın eşinin, çocuklarının mal varlıkları ilk kez Resmi Gazete'de yayımlanacak. 

Özellikle 17 Aralık ve 25 Aralık sürecinde ortaya çıkan tapeler Recep Tayyip Erdoğan'ın mal varlığını merak konusu haline getiriyor. 

Yurt Gazetesi
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »