Adli ve idari soruşturma sürecek

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bir kişinin yaşamını yitirdiği karakol protestosu olayıyla ilgili açıklama yapan Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç adli ve idari soruşturmanın süreceğini ifade etti.

29 Haziran 2013 Cumartesi 19:11
Adli ve idari soruşturma sürecek

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, Lice ilçesinin Kayacık köyünde mevcut bir jandarma karakolunun bulunduğunu, karakolun eski ve yıkılma noktasına geldiği için yenileme kararı alındığını belirterek, karakol inşaatının sürdüğünü söyledi. 

Kıraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lice'deki olay yerinde savcının tahkikatının sürdüğünü belirterek, adli ve idari soruşturmanın süreceğini ifade etti.

Olayda hayatını kaybeden Medeni Yıldırım'ın cenazesinin bugün Diyarbakır'da defnedileceğini belirten Kıraç, "Ölen vatandaşımız için başsağlığı diliyoruz. Cenazeleri için son görevlerini yapacaklar, takip ediyoruz. Yaralıların da tedavileri sürüyor. Tedavileri süren 4 yaralı var" dedi.

Vali Kıraç, "Sükunet istiyoruz. BDP milletvekilleri ile görüştük. Onlar da cenazeye katılacaklar. Onlar da sükunet çağrısında bulunuyorlar" diye konuştu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »