Adnan Oktar: "Türkiye-Rusya kardeştir"

Adnan Oktar, Rusya’nın en köklü gazetelerinden Pravda’ya düşürülen Rus uçağı ile ilgili bir yazı yazdı...

26 Kasım 2015 Perşembe 21: 9
Adnan Oktar: "Türkiye-Rusya kardeştir"
Adnan Oktar, Rusya’nın en köklü gazetelerinden Pravda’ya düşürülen Rus uçağı ile ilgili yazdığı yazıda, Türkiye ve Rusya’nın köklü ve sağlam bir dostluğa dayalı geçmişi olduğunu, Ortadoğu’nun özellikle mevcut dönemdeki zorlu ortamında gerilimi arttırmanın kimseye fayda sağlamayacağını, sorunların karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde sevgiyle çözülebileceğini yazdı. 

Bilhassa Sn. Erdoğan’ın yatıştırıcı sözlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Sn. Oktar, Türk insanlarının Rusları her zaman sevgiyle bağrına bastığını, Rusların da aynı şekilde her fırsatta Türkiye ve Türk sevgisini gösterdiklerini, olayın hemen arkasından Türkiye’de başlatılan sevgi dolu 3 dildeki twitter kampanyalarıyla (Türkiye-Rusya Kardeştir) bu durumun tüm dünyaya gösterildiğini anlattı. 

Buna rağmen insan hayatını tehlikeye atacak her türlü hareketi şahsen ve vicdanen asla kabul etmeyeceğini, sorunların her zaman diplomasi yoluyla çözülmesinden yana olduğunu da ehemmiyetle vurguladı. 

Sn. Oktar yazısını, Putin ve diğer Rus liderlerin de bu gergin ortamda yatıştırıcı ve sevgi dolu uslup kullanmalarının sadece bölge için değil dünya barışı ve huzuru için hayati olduğunu belirterek noktaladı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »