25 Haziran 2018, Pazartesi

Adrasan'daki orman yangınıyla ilgili suç duyurusu

Antalya Barosu, Kumluca ilçesine bağlı Adrasan'daki orman yangınıyla ilgili kusuru bulunanların ortaya çıkarılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.

10 Temmuz 2014 Perşembe 0:15
Adrasan'daki orman yangınıyla ilgili suç duyurusu
Antalya Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı tarafından Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusunda, Orman Kanunu'na göre Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın görevleri hatırlatıldı. 

28 Haziran'da Adrasan'da çıkan yangının 17 saatte söndürülebildiğinin vurgulandığı suç duyurusunda, yangında ilgili kurumların gerek yasal yükümlülüklerini gerekse kendi misyon, vizyon ve temel değerlerine uygun davranıp davranmadığı soruldu. Tarihi ve doğal zenginlikler, biyolojik çeşitlilikler açısından ormanların korunması gerektiğinin ifade edildiği suç duyurusunda şu görüşlere yer verildi:

"Hukukun üstünlüğü ve insan haklarını savunmak ve korumakla yükümlü olan Antalya Barosu’nun, tarihe, doğaya ve çevreye karşı sessiz kalması düşünülemez. Yanan her ağaç, orman bizim de içimizi yakar. Yangının önlenmesinde, çıkmasında ya da söndürülmesinde kasıt, kusur ya da ihmali olanlar olup olmadığının etkili bir soruşturmayla ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Bu istekte bulunmak bizim için temel bir hak olduğu kadar aynı zamanda görevdir. "
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »