Afrin'de teröristlerin gizlendiği labirent tüneller bulundu

TSK ve ÖSO'nun terör örgütü PYD/PKK'dan temizlediği Sirgaya Tepesi'nin etrafının birbiriyle bağlantılı tünellerle örüldüğü görüldü. Tünellerin içinde ranzalar ve mutfak malzemeleri tespit edildi. Teröristlerin yeni tüneller inşa ettikleri ancak Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasıyla yarım bıraktıkları gözlendi.

7 Şubat 2018 Çarşamba 18:37
Afrin'de teröristlerin gizlendiği labirent tüneller bulundu
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye  Ordusu (ÖSO) unsurlarının Afrin'de terör örgütü PYD/PKK'dan temizlediği Sirgaya  Tepesi'nin birbirleriyle bağlantılı beton tünellerle çevrili olduğu görüldü.

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, PYD/PKK'lı  teröristlerin, TSK ve ÖSO'nun önceki gün ele geçirdiği Sirgaya Tepesi'ni savaş  uçakları ve diğer ağır bombardımanlardan korunmak amacıyla beton tünellerle  çevirdiği ortaya çıktı.

İki metre yüksekliğinde, 1 metre genişliğinde yapılan birbirleriyle  bağlantılı tünellerin içinde ranza ve mutfak malzemelerinin olduğu da gözlendi.

Her 10 metrede bir mazgalların olduğu tünellerin üstlerinin toprakla  örtülü olduğu da göze çarptı. Tünellerin duvarlarının yaklaşık 80 santimetrelik betonlardan yapıldığı görüldü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »