Ağabeyini öldürüp 'bıçağın üzerine düştü" dedi

İSTANBUL'da "Abim kazayla bıçağın üzerine düştü" diyerek ambulans çağıran A.Ş., polise çelişkili ifadeler verince yakayı ele verdi. Cinayeti itiraf eden şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

19 Mart 2015 Perşembe 17:12
Ağabeyini öldürüp 'bıçağın üzerine düştü" dedi
Kağıthane, Seyrantepe Sultanselim Caddesi'de önceki gece meydana gelen olayda 112 Acil'i arayan bir kişi, ağabeyinin bıçağın üzerine düştüğünü söyleyerek yardım istedi. Olay yerine giden sağlık ekipleri Vahit Ş.'nin (28) aldığı bıçak yarasıyla öldüğünü tespit etti. Bunun üzerine olay yerine polis çağırıldı. Evde bulunan Vahit Ş.'nin kardeşi A.Ş., polislere "Ağabeyim epilepsi hastasıydı. Yürürken kriz gelince bıçağın üzerine düştü" dedi ve olayın bir kaza olduğunu belirtti.Cinayet Büro Amirliği dedektifleri,  evin dağınık olması, yerlerin bir bölümünün yeni temizlenmiş olduğunu ve diğer ipuçlarını değerlendirerek inceleme yaptı. İncelemede mutfakta yeni yıkanmış bir bıçak ile lavabo giderinde kan izleri bulundu. 

Bunun üzerine A.Ş., gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Burada yapılan sorgusunda şüpheli suçunu itiraf etti. A.Ş.'nin ağabeyiyle kavga ettiklerini, bu sırada kendisini korumaya çalışırken olayın meydana geldiğini anlattığı öğrenildi. Şüpheli işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edildiği adliyede tutuklandı.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »