Ağaçtan dut topladığı için çocuğu taşladı

Yozgat'ta dut topladığı ağacın sahibinin attığı taşla dengesini kaybettiği için yere düştüğü öne sürülen 13 yaşındaki Ahmet Orkun Akyol sol ayak bileği kırıldı.

7 Temmuz 2014 Pazartesi 22:30
Ağaçtan dut topladığı için çocuğu taşladı
Olay, geçen çarşamba günü Yozgat merkeze bağlı Büyüknefes Köyü'nde meydana geldi. İsmail-Fadime çiftinin 2 çocuğundan küçüğü olan Ahmet Orkun Akyol, arkadaşları ile birlikte dut toplamak için 75 yaşındaki E.O.'nun bahçesindeki dut ağacına çıktı. Bu sırada köyde gezinen E.O., ağacın üzerindeki çocukları fark ederek yanlarına gitti. E.Ö.'nün yerden aldığı taşları attığı çocuklar ağacın bitişiğindeki çatıya atlayarak kaçmak istedi. Ancak taşlardan biri Ahmet Orkun Akyol'un bacağına isabet etti. Dengesini kaybedererek beton zemine düşen Akyol, yaralandı. Yaralı çocuk ambulansla Yozgat Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 

Sol ayak bileğinde iki kırık ve bileğinin üzerinde 3 santimetre uzunluğunda açık yara tespit edilen Ahmet Orkun Akyol, buradan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Burada 2 operasyon geçiren Akyol'un, ilerleyen günlerde 3 kez daha ameliyat olacağı öğrenildi. Ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan E.O. ise ifadesi alınarak serbest bırakıldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »