28 Mayıs 2018, Pazartesi

Ahmet Davutoğlu: Selahattin Demirtaş yalan söylüyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu Papa'nın sözlerine ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sert çıktı.

13 Nisan 2015 Pazartesi 4:59
Ahmet Davutoğlu: Selahattin Demirtaş yalan söylüyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi: 

PAPA'YA SESLENDİ

"Eğer dış faktörler olmamış olsaydı muhtemelen 1915 yılında yaşanan acı olaylar yaşanmayacaktı. Bu acıları tek taraflı olarak okumak, sadece insanoğlunun bir kısmının acılarına sahip çıkıp diğerinin acılarını örtmek, sayın Papa'ya ve bulunduğu makama yakışmamıştır. Acılar ve özellikle savaş dönemlerinde yaşanan acılar paylaşıldığı zaman, karşılıklı olarak bu acılar anlaşıldığı ve adil bir hafızayla bu acılara sahip çıkıldığı zaman, barış ortamı doğar.

Dini liderlerden bizim beklentimiz, barış çağrısında bulunmalarıdır.  Gönülleri kapalı olanlara arşivleri açmak bir fayda getirmiyor. Papa Türkiye geldiklerinde bize zikrettikleri görüşlerine sahip çıkar ve son takındığı tutumu tekrar gözden geçirir. "

DEMİRTAŞ'A YANIT 

Çok açık bir şekilde söylüyorum, Sayın Demirtaş yalan söylüyor ve gerçekleri saptırıyor. Tam seçim ortamına Türkiye girmişken ve herkes seçim kampanyasına hazırlanırken, maalesef son derece provokatif ama bu provokasyon tamamıyla bölücü terör örgütünün taraflarından gelmiştir.  Doğubeyazıt'ın Kule mezrasında benzer bir çalışma yapılmış. O bölgedeki vatandaşlarımız baskı  altına alınmak istenmiştir. Seçimlerde şu ya da bu yönde bir baskı oluşmaması için gerekli çalışma yapılmıştır. Demirtaş bölgede uygulamak istedikleri baskıyı örtbas etmeye çalışıyor. Demirtaş karar versin. Meşru bir partinin genel başkanı mı? Yoksa bir terör savunucusu mu?
Bu olayı yaşayan canlı şahitler var. Demirtaş'ın yalancı şahitliğine ihtiyacımız yok. Askerlerimiz olayın canlı tanığıdır. Kadıköy meydanında barışçıl bir söylem tutturup Doğubeyazıt'ta bölücü terör örgütü savunucusu olmaz. 

DEMİRTAŞ KADIKÖY'DE NE DEMİŞTİ

Demirtaş bugün Kadıköy'de yaptığı konuşmada dün Doğubeyazıt'ta yaşanan çatışma ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atmış ve şunları söylemişti: 

"Dün Ağrı’da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı ve orada mümkün olduğunca fazla cenaze çıkarmaya çalıştılar. 15 askeri çatışma bölgesinde bırakıp terk ettiler. Bunlardan 8’i yaralıydı yaralı. Yaralı askerleri çatışma bölgesinde bırakıp geri çekildiler. Neden? Orada o askerler yaşamını yitirsin ve ülkede AKP’nin oyları tavan yapsın diye. Ne oldu peki? HDP’li arkadaşlarımız çatışma bölgesine giderek HDP’li yönetici arkadaşlarımız yaralı askerleri oradan alıp çıkartarak, kendi elleriyle alıp çıkarttılar."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »