Aile Bakanı Kaya'dan dikkat çeken atama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın kardeşinin yardımcısı müsteşar olarak atandı.

2 Ağustos 2017 Çarşamba 21:12
Aile Bakanı Kaya'dan dikkat çeken atama
Aile Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin'i görevden alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bu göreve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkan Yardımcısı Aysel Kandemir'i atadı.

Kandemir, Kaya'nın kardeşi ve BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan'ın yardımcısıydı. Atama kararında “Müsteşar Ebubekir Şahin başka bir göreve atanmak üzere görevinden alınmıştır. Açık bulunan 1. derece kadrolu müsteşarlığa Aysel Kandemir'in atanması kararlaştırılmıştır” denildi.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre görevden alınan Şahin, 2016 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na atanmıştı. Şahin görevden alınmasının ardından “Bir gün bir kapı açılır ve sen tüm kapananlar için şükredersin” mesajını paylaştı.

Kaya'nın kardeşlerinin bakanlık, belediye ve çeşitli devlet kurumlarında görevlendirilmesi yankı uyandırmıştı. Kaya'nın kız kardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak geçen hafta Kuveyt Büyükelçisi olmuştu. Bakanın bir diğer kız kardeşi Nazmiye Sümeyye Sayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »