20 Haziran 2018, Çarşamba

AK Parti 22. dönem milletvekilleri ve TBAV, büyükelçilere iftar verdi

Teknik Bilim Araştırma Vakfı, geçtiğimiz gün Ankara'da bazı AK Parti milletvekilleri ile ortaklaşa iftar yemeği organize etti. İftara, aralarında İspanya, Arjantin, Çin, Avusturya, Polonya, Sri Lanka ve Ruanda Büyükelçilerinin de bulunduğu yabancı misyon temsilcileri katıldı.

27 Temmuz 2014 Pazar 0:33
AK Parti 22. dönem milletvekilleri ve TBAV, büyükelçilere iftar verdi
AK Parti Kurucular Kurulu üyeleri Mehmet Ali Bulut ile Osman Nuri Filiz ve AK Parti 22. Dönem Milletvekilleri Prof. Eyüp Sanay ile Mücahit Daloğlu, Teknik Bilim Araştırma Vakfı ile ortak bir iftar yemeği organize etti.

>>> HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ <<<

Ankara‘da Mariott Otel'in Balo Salonundaki yemeğe, Teknik Bilim Araştırma Vakfı camiasının yanı sıra İspanya, Arjantin ,Çin, Avusturya, Polonya, Sri Lanka ve Ruanda Büyükelçileri ve 70 ülkenin büyükelçilik temsilcileri katıldı.

Gecede, İsrail Sanhedrin Meclisi, Beni Nuh Mahkemesi Başkanı Sn. Haham Yesheyahu Hollander de vardı.

İftar yemeğinden sonra 22. Dönem Ak Parti milletvekili Sn. Mücahit Daloğlu barış ve dostluk üzerine bir konuşma yaptı. Daha sonra, Teknik Bilim Araştırma Vakfı camiasının davetlisi Sn. Dr. Oktar Babuna ingilizce bir konuşma yaptı ve ardından ingilizce bir sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Bu sinevizyon gösterisinde Müslüman, Hristiyan, Musevi, Budist, her inanca sahip olan kişilerin birbirlerinin inancına ve inanca sahip olmayanlara saygı ve sevgiyle bağlanabileceği ve barışın bu vesileyle temin edilebileceği konusu işlendi.

Bilim Araştırma Vakfı camiasından Altuğ Berker, İbrahim Tuncer, Hüma Babuna, Eda Babuna, Aylin Atmaca, Aydan Saraçoğlu, Ceyda Ertüzün, Erdem Ertüzün ve Gökalp Barlan davete katılanlar arasındaydı.
 
Dr. Oktar Babuna‘nın konuşmada dikkat çekilen konular:

1- Barış için birlik beraberliği önemi,
2- Dinlerin birliği, Hristiyanlık, Musevilik, Müslümanlık, Budizm,
3- Terörün radikalizm ile çözülemeyeceği,
4- Terörün şiddetle çözülemeyeceği,
5- Bağnazlığın fikirle, eğitimle ortadan kalkabileceği,
6- Kuranda, İslamla radikalizmin farkı,
7- Amerikanın ve İsrailin bağnazlığa, teröre karşı Türkiyeyi ve radikalizmi fikren ortadan kaldırabilecek Müslümanları desteklemesi gerektiği,
8- Kuran'da kitap ehline bakış açısı,
9- 20. yüzyılda komünizm, faşizm gibi ideolojiler, 21. yüzyılda özellikle bağnazlıkla çok kan akıtığı ancak güzel günlerin, barışın yakın olduğu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »