21 Mayıs 2018, Pazartesi

AK Parti, İhsanoğlu'na randevu vermedi

Siyasi partileri ziyaret edecek olan "Çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu'na Ak Parti randevu vermedi.

25 Haziran 2014 Çarşamba 23:20
AK Parti, İhsanoğlu'na randevu vermedi
CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanlığı için aday göstereceği "Çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu, yarın kendisine destek veren siyasi partileri ziyaret edecek.

Vatan'ın haberine göre İhsanoğlu AK Parti'den de randevu talep etti. Ancak AK Parti Ekmeleddin İhsanoğlu'nun randevu talebini kabul etmedi. İhsanoğlu, yarın CHP, MHP ve DP'yi ziyaret edecek.

Çarşı dönüşü Yeniköy'deki evine saat 11.00 sıralarında spor kıyafetleriyle gelen Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, evinin önünde kendisini bekleyen DHA'nın sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, "Ankara'da bütün siyasi partiler, yani mecliste grubu olan ve olmayan partilerin başkanları ile görüşmeler düzenleniyor. Bu görüşmeler sabahtan akşama kadar devam edecek. Bazı sosyal toplum kuruluşları ile de görüşmelerimiz olacak. Ankara programı böylece yarın sabah başlayacaktır" dedi.

"Parti başkanlarına görüşme taleplerinizi ilettiniz mi?" sorusuna Ekmeleddin İhsanoğlu, "Partilerdeki ilgili arkadaşlarla, randevuları tespit etmek için çalışıyorlar. Bazı randevular tespit edildi. Saatleri üzerinde çalışılıyor. Yarın inşallah hep beraber bunu yapacağız" diye konuştu.
Prof. Dr. İhsanoğlu, "Tüm partilerle görüşecek misiniz. Şu ana kadar olumsuz dönüş oldu mu?" sorusu üzerine de "Yok öyle bir şey. Bilakis her taraftan müspet cevap alıyoruz. Fakat program meselesi. Vakit meselesi. Liderlerin Ankara'da aynı günde olup olmamaları. Herhalde bunlar bu akşam veya yarın belli olacak" dedi.

AKP 'DEN JET YANIT

 Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, AK Parti'den istediği randevunun reddedilmediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın programı müsait olmadığı bilgisinin kendisine iletildiği öğrenildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İhsanoğlu AK Parti'yi ziyareti için, dün telefonla randevu talebinde bulunuldu. Randevu talebi üzerine Başbakan Erdoğan'ın bugünkü programının müsait olmadığı bilgisi İhsanoğlu'na iletildi. Randevu talebine ret ya da kabul diye nitelenebilecek bir durumun söz konusu olmadığı kaydedildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »