AK Parti, Mehmet Ali Şahin'e emanet

Başbakan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı adayı olmasıyla birlikte Ak Parti'yi geçici parti başkanvekili ve Erdoğan'ın 40 yıllık yol arkadaşı Mehmet Ali Şahin'e emanet ettiği iddia edildi.

1 Temmuz 2014 Salı 23:34
AK Parti, Mehmet Ali Şahin'e emanet
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olmasıyla birlikte partiyi kimin yöneteceği merak konusu oldu. Erdoğan'ın adaylığıyla birlikte AK Parti'yi Genel Başkanvekili, olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin'in yönetmeye başlayacağı ileri sürüldü.

Parti tüzüğünde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, genel başkandan sonra 1 numaralı yardımcı olarak yer alıyor. Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ile Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop ve Tanıtım-Medya Başkanı Hüseyin Çelik, parti hiyerarşisinde Şahin’in ardından geliyor. Şahin, ile Erdoğan'ın İstanbul İmam Hatip lisesinde başlayan ve 40 yılı aşan bir yol arkadaşlıkları bulunuyor. Şahin, 1980 öncesi Milli Selamet Partisi İstanbul İl Teşkilatı’ndan itibaren, 1980 sonrası Refah Partisi döneminde ve Ak Parti’nin kuruluşunda Erdoğan’ın yakın siyasi kadrosunda yer aldı.

Radikal
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »