AK Parti vaatleriyle ilgili flaş açıklama...

AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, AK Parti'nin çok konuşulan seçim vaatleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Albayrak, vaatlerin bir matematiği olduğunu, bütün süreçler üzerinde çalışıldığını söyledi.

5 Kasım 2015 Perşembe 18:12
AK Parti vaatleriyle ilgili flaş açıklama...
A haber'de konuşan Albayrak çözüm süreci için şunları söyledi:
 
Türkiye'de kamplaşmaya yönelik, ırkçılığa yönelik söylemin değil kucaklayıcı söylemin güçlendiği bir resim ortaya koydu. Her partinin Türkiye Partisi olmak, herkesi kucaklamayla ilgili çok net bir resim ortaya çıktı. Çözüm sürecine gelirsek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sistematik anlamdaCumhurbaşkanlığı makamı olarak, hem hükümetimiz olarak hem Başbakanımız, Genel Başkanımız olarak söylemimiz çok net. Bunun ötesi yok. Bu kararlığın devamı noktasında. Bu süreçte aynı delikten iki defa geçilmez. Bir damla gözyaşı, bir damla kan akmasın diye Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük riskleri alarak bu siyasi hareket çok büyük bir proje başlattı. Bütün bedelleri ödemek koşuluyla bir noktaya kadar getirdi. Bunu kim suistimal etti. İşte son üç, beş ayda yaşanan süreç. Bunun siyasi bedelini, siyaseten rant elde etmeye çalışan kesime halkımız çok ağır bir cevap verdi.
 
Terörün kökünü kazıyacak bir icraat süreciyle, silahlara gömülmesi, çimento dökülmesi konusunda zerre kararlılık noktasında geri adım atmayacağız. Çözüm sürecinde gelinen nokta 2 yıldır buydu. Örgütün lideri 2, 3 Nevruz'da hangi açıklamayı yapıyor? Silahları bırakın diyor. Bunun üzerinde beslenip Türkiye'yi karıştırmaya yönelik bir planı varsa, bu ülkenin demir yumruğu ülkeyi bölmeye çalışanların kafasına iner. Vatandaşlarımız rahat olsun. 
 
Albayrak, Ak Parti vaatleri için "Bunun arkasında bir matematik var. 13 yıldır nasıl bir bütçe disiplini varsa bundan sonra da öyle olacak" dedi. 
 
Albayrak "İnsanlar huzur bekliyor. Terörün sonu ermesi. Bu kararlılığın neticesini görüyoruz. Nihayete erecek. Kimsenin şüphesi olmasın. Basit ayağı vaatler kısmı. 100 günlük, 200 günlük planlar, bütün süreçler çalışılıyor" dedi. Albayrak, önemli olanın bundan sonraki ekonomik modeller olacağı vurgusunu da yaptı. 
 
Albayrak bundan sonraki süreçi için de şunları söyledi: "İstikrarın en önemli hususu, spekülasyona daha az maruz kalıyorsunuz. Bu seçim sonuçlarının en büyük avantajı bu. Türkiye'nin bu süreçte çok ciddi mesafe katetmesi gereken önünde projeler var. AK Parti bugüne kadar çok başarılı işler yaptı. Bunu çok daha yukarı taşıyacağı bir dönem geldi"
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »