AK Parti'de Gökçek'in yerine sürpriz isimler çıktı

AK Parti, büyükşehir temayül yoklamalarını değerlendirildiği toplantıda, Ankara'da Bakan Babacan ve Murat Alparslan, Antalya'da ise Mevlüt Çavuşoğlu ile Menderes Türel'in isimleri öne çıktı

12 Kasım 2013 Salı 7: 0
AK Parti'de Gökçek'in yerine sürpriz isimler çıktı
AK Parti belediye başkanı adaylarını belirlemek için çalışmalarına hız verdi.

Başbakan Erdoğan başkanlığında dün toplanan seçim işleri ve teşkilat başkanları, gece geç saatlere kadar büyükşehir temayül yoklamalarını değerlendirdi. 

İlk tercih Melih Gökçek


Parti teşkilatının, Ankara ve Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığına gösterdiği isimler arasında sürprizler dikkat çekti. 

Partililere, 'Aday adayı olmasa bile görmek istediğiniz isimleri yazınız' denmesi aday olmayan isimleri de gündeme getirdi. 

Ankara Büyükşehir için mevcut başkan Melih Gökçek ilk sırada yer alırken Gökçek'in ardından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Ankara İl Başkanı Murat Alparslan'ın isimleri öne çıktı. Ancak Babacan ve Alparslan daha önce adaylık gibi bir düşüncelerinin olmadığını açıklamıştı.

Antalya'da Türel ve Çavuşoğlu 


Antalya'da da aday olmadıklarını önceden açıklayan genel başkan yardımcıları Mevlüt Çavuşoğlu ile Menderes Türel'in isimleri teşkilatlarca yapılan temayül yoklamalarında üst sıralarda yer aldı.

Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam'daki istişare toplantısında temayül yoklamalarının aday belirlemede tek kıstas olmayacağını vurgulamıştı.OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »