25 Haziran 2018, Pazartesi

AK Parti'de 'üç dönemlik'lere yeni görev

Başbakan Ahmet Davutoğlu, üç dönem kuralı gereği yeniden aday olamayan AK Partili isimleri yeni milletvekillerinin oryantasyonları da dahil olmak üzere bir göreve davet edeceklerini açıkladı.

18 Nisan 2015 Cumartesi 5:23
AK Parti'de 'üç dönemlik'lere yeni görev
Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Arkamda kale gibi bir grup olduğunu biliyordum. Bana hep destek oldunuz hepinize teşekkür ediyorum. Bizde görev devredilir ama misyon devredilmez.

'TARTIŞAMAYACAĞIMIZ BİR TEK ŞEY VAR'
Üç dönemciler diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. Bilmiyorlar ki iki dünyaya inanan insanların dönemi yoktur. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok.

Biz dava arkadaşlarımızın her birini bir demokrasi kahramanı olarak görüyoruz. Tartışamayacağımız bir tek şey var oda 3 dönemi dolduran arkadaşlarımız.

'ÖZEL BİRİM KURACAĞIZ'
Özellikle kıdem bakımından çok önemli görevler üstlenmiş üç dönemi bitiren dostlarımızı, arkadaşlarımızı, parti içi özellikle de yeni milletvekillerimizin oryantasyonu da dahil olmak üzere bir anlamda iç hizmet eğitimi gibi tecrübelerinden istifade etmek üzere bir göreve davet edeceğiz. Bunun için başlı başına genel merkezde bir siyasi tecrübe aktarımı birimi oluşturmayı düşünüyoruz.

Liste dışı kalmak gibi bir tabiri bizim siyasi kültürümüze yakıştıramıyorum. 25. dönemde mecliste aramızda olmayacak ve her anda yanımızda olacak arkadaşlarımıza sesleniyorum önce 7 Haziran seçimlerinin kazanılmasına destek vermeye davet ediyorum.

'BİZDEN KİMSE ÜSTÜNE ALINMASIN...'
Hiç kimse üstüne alınmasın başka partilere baktığımızda ben orta okulda okurken TBMM'de olupta hala bu kapıda olmaya çalışan milletvekilleri var başka partiler içerisinde. Üç dönemde bir hayatiyet emaresidir. Yenilenme hayatiyetin yansımasıdır.

Allah bu beraberliğimizi ve birliğimizi daim eylesin. Allah soframızı bereketli davamızı hayırlı sonuçlara vesile eylesin.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »