AK Parti'den Davutoğlu açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu.

11 Mayıs 2016 Çarşamba 19:11
AK Parti'den Davutoğlu açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Açık ve net bir şekilde söylüyoruz. Hiç kimse kendi kendine bir gruplaşma yaparak, AK Parti'nin onayını almadan bir takım çalışmalar yaparak AK Parti adına konuşamaz.

Sayın Başbakanımız 20 aylık dönemde son derece önemli kararların altına imza atmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz. Sosyal medyada örgütlü gruplar hadleri olmayan değerlendirmeler yapıyor. Kulis haberlerine dayanarak Başbakanımızı incitmeye çalışan değerlendirmelerin bütün kadrolar olarak karşısındayız. Hiç kimsenin başarılı bir Başbakanlık geçiren bir kişiyi bu şekilde yıpratmaya hakkı yoktur. Hiçbirine kıymet vermiyoruz. AK Parti ve hükümetin sözcüleri ve kurmayları vardır. Bunların değerlendirmeleri esastır. Değerlerimizin yıpratılmasına asla müsaade etmeyiz. Bu yaklaşımlarda bulunanları bir kere daha kınıyoruz'' dedi.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI

Çelik, CHP Lideri'nin bugünkü açıklamasıyla ilgili ise, '' Sayın Kılıçdaroğlu içinde "kan" geçen bir cümle kurdu. Bu cümlenin ana muhalefet partisinin genel başkanının ağzından çıkması vahimdir.

AK Parti'de Başbakan nasıl olacak bunu tartışıyorlar. Hiçbirinin kendi kadrolarından bir Başbakan çıkması ve bunun nasıl olacağı konusunda bir düşünceleri yok. Böyle siyaset olmaz. Ne yapar CHP, Anayasa Mahkemesi'ne gider, yargı vesayeti oluşturmaya çalışır. Bu açıklamasını son derece vahim buluyoruz'' diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »