AK Partili Yazıcı'dan flaş OHAL çıkışı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı, "Pozisyon elde etmiş arkadaşlardan başarı bekleriz. Metal yorgunluk gösteren arkadaşlar değişecek. adaylarla mevcutlar arasında değerlendirme yapılacak"dedi. Yazıcı, OHAL'in devam etmesi kanaatinde olduğunu dile getirdi.

5 Temmuz 2017 Çarşamba 22:48
AK Partili Yazıcı'dan flaş OHAL çıkışı!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayatı Yazıcı, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında konuştu. "Hiçbir hükümet ülkeyi OHAL ile yönetmek istemez. Ama 15 Temmuz hain darbe girişi sonrası zaruri hale geldi" diyen Yazıcı  OHAL'in kaldırılıp kaldırılmayacağı ile ilgili şunları söyledi: "OHAL anayasal yönetim biçimidir, anayasa yapıcıları ülkenin 15 Temmuz'a maruz kalan Türkiye'de bu yaygın yapılanmada OHAL zaruri hale gelmiş. İş olsun diye devreye sokulmuş değil. Bu mücadelenin rutin çalışma tarzıyla mümkün olmadığı görülmüş, Türkiye OHAL'e geçmiştir. OHAL rejimini var eden koşullar, şartlar ortadan kalkmış deniyorsa kaldıralım, bana göre kalkmadı. Bu mücadele önemlidir. Dün Başbakan Yardımcısı arkadaşımız da FETÖ'cülerin kamudan tam olarak temizlenmediğini  söyledi.Bu alanlarda etkin mücadele edilmesi için OHAL yönetiminin uzatılması kanatatindeyim. Karar Meclis'in.19'unda bitiyor, Meclis'te müzakere edilecek, kanaatim Meclis'in OHAL yönetimini üç ay daha uzatılması gerektiği yönündedir."

PARTİ TEŞKİLATLARINDAKİ DEĞİŞİM 

Parti teşkilatlarında yapılacak edğşiklik ile ilgili de konuşan Yazıcı, ""Biz Türkiye'nin en büyük siyasi partisiyiz, ana kademe var, tavandan tabana kadar örgütlenmiş, bunların entegre çalışması önemli. Siyaset gönüllü bir iştir, teşkilatlarda görev almış arkadaşlar, teşkilatlarda kongre yoluyla, atama yoluyla pozisyon elde etmiş arkadaşlardan başarı bekleriz. Bulunduğunuz yerin hakkını vereceksiniz, kapasiteniz kadar, bulunduğunuz yerde sizden beklenen üretimi gösteremezseniz buna metal yorgunluğu denir. Olağan kongre sürecindeyiz, bu kongre takvimi de 3 Temmuz itibarıyla başladı. 2018 içinde 6'ncı olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Bunu yaparken nasıl yapacağız, kendimizi Türkiye'ye adamışız mümkün ölçüde dinamik bir teşkilat yapısını oluşturmaya çalışacağız"dedi.

CHP'NİN AHİM'E BAŞVURUSU 

CHP'nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne ferandumla ilgili yaptığı başvuruyu da değelendiren Yazıcı, "Bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum" ifadesini kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »