Ak Parti'yi yasan boğan ölüm!

AK Parti 24'üncü Dönem Mersin Milletvekili 67 yaşındaki Prof. Dr. Nebi Bozkurt, yaşamını yitirdi.

8 Kasım 2017 Çarşamba 21:17
Ak Parti'yi yasan boğan ölüm!
Mersin'in Erdemli İlçesi'nde meyve bahçesinde bugün çalışırken fenalaşan evli ve 3 çocuk babası Nebi Bozkurt, yakınları tarafından Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği saptanan Bozkurt, yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Siyasette bir dönem iz bırakan Bozkurt'un ani ölümü, büyük üzüntüyle karşılandı.  TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM Genel Kurulunda,Bozkurt'un vefatını duyurdu. Aydın, Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP Grup Başkanvekili    Özgür Özel, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Bozkurt'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.NEBİ BOZKURT KİMDİR?

TBMM'ye 24. Dönemde Mersin'den milletvekili seçilen Bozkurt, 1950'de Mersin Silifke'de doğdu. Yüksek İslam Enstitüsünü bitiren Bozkurt, yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlahiyat Bölümünde yaptı.

İmam-hatip ve öğretmen olarak çalışan Bozkurt, 1982'de daha sonra Marmara Üniversitesine bağlanarak İlahiyat Fakültesi adını alan Yüksek İslam Enstitüsünde asistan oldu. İlahiyat fakültesinde 1997'de doçent, 2003'te profesör olan Bozkurt, Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi'nde madde yazarlığı yaptı ve 3 kitabı yayınlandı.

Bozkurt, evli ve 3 çocuk babasıydı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »