Akhisar’a Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Akhisar yerleşkesi içerisine Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi kurulacağı bildirildi.

8 Ocak 2014 Çarşamba 1:42
Akhisar’a Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi
Akhisar Kaymakamlığı ve Belediyesi ile ilçedeki sivil toplum örgütlerinin de bünyesinde yer aldığı Akhisar Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Salih Hızlı, toplantıdaki konuşmasında, tarım sektörünün, gıda ihtiyacını hem nicelik hem de nitelik açısından karşılamayı hedefleyen stratejik bir sektör olduğunu söyledi.

 

CBÜ Akhisar yerleşkesi içerisinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi kurulacağı belirten Hızlı, şöyle konuştu:

"Fakültenin kurulması, YÖK tarafından da onaylandı. Diğer üniversitelerde mevcut ziraat fakültelerinin işlevlerini tamamlayıcı bir fakültenin ülkemizde, kentsel göçün yüksek olduğu, kalkınmada öncelikli Akhisar’da kurulacak olması, ülke, yöre ve Akhisar’ın hızlı gelişiminde önemli rol üstlenecektir. Akhisar Üniversitesi'nin temellerinin atılmasında da önemli yol kat etmemizi sağlayacak olan bu bölümün ardından, şehrimize yine katkı sağlayacak birçok bölüm için çalışmalarımız, dernek çatısı altında devam edecektir."

Hızlı, Akhisar Sigara Fabrikası alanı içerisindeki CBÜ Akhisar yerleşkesinin kurulacağı 204 dönüm için yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini, yer teslimi yapılmasının ardından 210 gün sonra yerleşkenin teslim edileceğini kaydetti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »