23 Temmuz 2018, Pazartesi

Akil İnsanların Başbakan'a sunacağı 7 rapor

Bugün saat 14.00'da Başbakan Erdoğan ile Dolmabahçe Sarayı'ndaki ofiste görüşecek olan Akil İnsanlar, başbakana 7 ayrı rapor sunacak.

26 Haziran 2013 Çarşamba 17:33
Akil İnsanların Başbakan'a sunacağı 7 rapor
Akil İnsanlar, görevlerinin bitmesine ramak kala Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek. Akil İnsanların son toplantısı olacak bu görüşmede Başbakan Erdoğan'a 40-50 sayfadan oluşan 7 ayrı rapor sunulacak. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Akil İnsanlar heyeti ile bugün gerçekleşecek olan görüşmede 61 akil insan, hazırladıkları 7 ayrı raporu Başbakan Erdoğan'a takdim edecek. Her coğrafi bölge için ayrı ayrı hazırlanan raporlar Kamu Düzeni ve Müsteşarlığı'nda toplandı. Müsteşarlık, bugün saat 14.00'da Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşecek görüşme için akil insanları tek tek davet etti. 

Akil insanlar, 7 ayrı bölgede görüştükleri vatandaşların görüş ve önerilerini hazırladıkları raporlarda özetledi. Her biri 40-50 sayfalık olan 7 ayrı rapor, Dolmabahçe'deki toplantıda detaylı olarak Başbakan Erdoğan'a sözlü olarak da aktarılacak. Başbakan Erdoğan'a takdim edilen raporlardaki görüş ve önerileri dikkate alarak hükümetin çözüm sürecinde atacağı yeni adımlar belirlenecek. Diğer yandan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında da raporlar yine detaylı şekilde ele alınacak. 

Dolmabahçe'de yapılacak olan toplantı, çözüm sürecinde kritik bir rol oynayan akil insanların görevleriyle ilgili son toplantıları olacak. Akiller ayrıca Başbakan Erdoğan ile de son kez bir araya gelecek. Başbakan Erdoğan'ın ise toplantıda Akil İnsanlar Heyeti'ne gösterdikleri gayret için teşekkür edeceği öğrenildi. 

Dolmabahçe'de gerçekleşecek olan toplantıda raporların detaylı olarak değerlendirileceği, bu sebepten dolayı toplantının ucu açık bir toplantı olarak planlandığı öğrenildi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »