24 Eylül 2018, Pazartesi

Akıncı Üssü davasında salon karıştı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, sanıklardan eski üsteğmen Selim Tosun'un "İstediğime 'komutanım' da derim 'abi' de" ifadesi üzerine sanıklar ve izleyiciler arasında gerginlik çıktı, duruşmaya ara verildi.

26 Ekim 2017 Perşembe 20:10
Akıncı Üssü davasında salon karıştı!
Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları  kampüsündeki salonda görülen 486 sanıklı davanın duruşmasına, eski üsteğmen Tosun'un çapraz sorgusuyla devam edildi.

Sorgulama sırasında Tosun'un kendisine soru sormaya hazırlanan sanığa   "Buyrun komutanım" demesi üzerine, izleyicilerden bazıları ayağa kalkarak "Ne  komutanı! Vatan haini köpekler. Hepiniz sanıksınız, komutan yok burada." diye  tepki gösterdi.

Sanık Tosun da "Burada herkes sanık konumunda ama ben derim işte.  İstediğime 'komutanım' da derim 'abi' de derim" ifadesini kullandı.

Tosun'un sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Selfet Giray, "Usul gereği  burada herkes sanık. Karşılıklı tartışmaya girme, haddini bil." dedi.

Duruşmaya ara verdiğini belirten Giray, salonun boşaltılmasını istedi. Kolluk güçleri, başkanın talimatıyla salonu boşalttı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »