18 Haziran 2018, Pazartesi

AKP'de beklenen istifa geldi!

Tekrar edilen seçimlerde Ağrı'da seçimi kaybeden AK Parti'de il başkanı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

14 Haziran 2014 Cumartesi 6: 9
AKP'de beklenen istifa geldi!
Adalet Ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, görevinden istifa etti.

"YAŞLI ADAYLA SEÇİME GİRDİK"

Aydın yazılı açıklamasında, "Yerel seçimlerden sonra adayımızdan teşekkür beklerken, adayımızın basında çıkan beyanlarına cevap vermek istemiyordum. Yüzsüzlüğün bu kadarına da sadece edep yahu diyorum. Yanlış adayla seçime girdik. Gerisi teferruattır" dedi.

"BUNLARI HAK ETMEMİŞTİK"

Ağrı'da kazanamayan belediye başkanı hakkında ağır eleştirilerde bulunan Aydın "Yakında yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminde oy oranının belirtilenin üzerinde olduğu görülecek ve anlaşılacaktır. Gerek şifahi gerekse yazılı raporlarımızla adayın kim olursa olsun; ama mutlaka değişmesi gerektiğini ifade etmiştik. Ancak özellikle Oda ve STK Başkanlarımızın görüşlerinin, Genel Merkez'e aksi bir şekilde yansıtıldığı, anketleri manipüle ederek yetkililerimizin yanıltıldığını üzülerek müşahede etmiş bulunmaktayım. Ne kadirşinas Ağrı halkı, ne de Ağrı Ak Parti ailesi olarak, bunları hak etmemiştik. Bütün bunları yapanları Allah'a havale ediyorum. Ağrı İl Teşkilatı'nda; İl Yönetimi, Merkez İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarındaki dava arkadaşlarıma samimi ve gayretli çalışmalarından dolayı müteşekkirim" dedi.

"ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Bu süreç sonunda görülen lüzum üzerine yönetim kurulundaki dava arkadaşlarıyla birlikte görevlerinden istifa ettiklerini belirten Abbas Aydın "Başta bu görevleri tarafıma tevdi eden Genel Başkan'ımız Sayın Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere, birlikte siyaset yaptığım tüm teşkilat mensuplarına şükranlarımı sunuyorum... Bundan sonraki süreçte ülkemizin, milletimizin ve partimizin hizmetin de olacağımızı bu vesileyle ifade etmek istiyorum" açıklamasını yaptı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »