AKP'li Sorgun'dan Meral Akşener'e hakaret

AKP Genel Başkan Yardımcısı Sorgun, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e hakaret etti. Sorgun, 'Konya'da silahlı eğitim verilen kamplar var' iddiasının araştırılmasını isteyen Akşener'e, "Bunlar kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır" şeklinde cevap verdi.

3 Ocak 2018 Çarşamba 16:21
AKP'li Sorgun'dan Meral Akşener'e hakaret
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, verdiği bir röportajda 'Konya'da silahlı eğitim verilen kamplar' olduğu iddialarını gündeme getirmiş ve bunun hükümet tarafından araştırılmasını istemişti. 

Akşener'in araştırma talebine AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'dan da ağır ifadeler içeren bir cevap geldi.

Sorgun, 'Konya'da silahlı eğitim verilen kamplar var' iddiasının araştırılmasını isteyen Akşener'e, "Akşener kaos ve kargaşa mı çıkarmak istemektedir? Bunlar siyasi olarak milletimize söyleyecek sözü olmayanların, kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır" şeklinde cevap verdi.

Ahmet Sorgun yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Bu ülkede bakanlık yapmış, milletvekilliği yapmış bir şahsın bu derece sorumsuzca açıklama yapmasının kabul edilebilir bir durum değil. İddia sahibi iddiasını ispat etmediği sürece müfteridir, iftiracıdır.

"KAOS VE KARGAŞA MI ÇIKARILMAK İSTENMEKTEDİR?"
Huzur şehri Konya üzerinden böyle bir iddianın gündeme getirilmesi ile amaçlanan nedir? Ülkemizin ve milletimizin hassasiyetlerine dokunarak, kaos ve kargaşa mı çıkarılmak istenmektedir? Milletin teveccühüyle 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’yi seçimlerde alt edemeyenler, ülkemizin huzurunu bozmak pahasına böyle dengesiz açıklamalar yapıp, gerçek dışı iddiaları ortaya atıyorlar.

"BUNLAR KİFAYETSİZ MUHTERİSLERİN HEZEYANLARIDIR"
Bunlar siyasi olarak milletimize söyleyecek sözü olmayanların, kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır. Halkımız olup biteni görmektedir. Milletimize hizmet adına ortaya bir şey koyamayan Meral Akşener, ülkemizin huzur ve sükûnetini politika malzemesi yaparak gündeme gelme çabasındadır. Akşener bu tür mesnetsiz iddialarından vazgeçip derhâl Konya’dan, Tokat’tan ve tüm Türkiye’den özür dilemelidir.” 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »