23 Mayıs 2018, Çarşamba

Akşener cephesinden 'incelemeye' ilk tepki

MHP yönetiminin hakkında inceleme başlattığı Genel Başkan adayı Meral Akşener cephesinden ilk tepki geldi. Akşener'e yakın isimler, "Genel Merkez kendi ayağına kurşun sıkıyor" dedi.

18 Nisan 2016 Pazartesi 18:38
Akşener cephesinden 'incelemeye' ilk tepki
MHP yönetiminin Meral Akşener'e ''Baş paralelci'' sözleri için inceleme başlatılmasını Akşener'e yakın isimler "Genel Merkez kendi ayağına kurşun sıkıyor" sözleriyle değerlendirdi. Kararın medyada yer almasının ardından hem Twitter hem de Facebook gibi sosyal medya kanallarında "AkşenereDokunma" etiketi hızla yayıldı.Muhalefet cephesinde, genel merkezin, Akşener hakkında, disiplin kurulu vasıtası ile alabileceği bir ihraç kararının olağanüstü kongrede delege oyları ile iptal edilebileceği ve "ülkücü iradenin Akşener'in genel başkanlığının önünün kesilmesine izin vermeyeceği" yorumları yapılıyor.

Akşener, cuma günü katıldığı bir televizyon programında "Eğer bu çevrelerin iddiaları doğru ise yani, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu bir paralel projesi ise ben de MHP için bir paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor. Ama bu doğru değil. Türkiye'de son dönemde birisinin kafasına bir taş düşse bundan birkaç yıl evvel Ergenekoncu'ydu, şimdi paralelci, yarın ne olacak bakacağız." ifadesini kullanmıştı. Genel Merkez bu ifadelerin ardından, Akşener'in 1 Kasım seçimlerinden sonraki açıklamalarına yönelik inceleme başlatmış, partiye yakın kaynaklar ise incelemenin ardından Akşener'in kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilebileceğini belirtmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »