Akşener: Herkesin Aday Olması Sağlanacaktır

MHP Genel Başkan adayı Akşener, Bahçeli’nin “Oğan aday olamaz” sözlerine dolaylı bir cevap verdi. Akşener, “İsteyen herkesin aday olması sağlanacak” açıklaması yaptı...

8 Haziran 2016 Çarşamba 20:24
Akşener: Herkesin Aday Olması Sağlanacaktır
Devlet Bahçeli’nin “ Sinan Oğan genel başkanlığa aday olamaz” açıklamasına ilişkin soru yöneltilen MHP Genel Başkanı adayı Meral Akşener; “MHP’den hukuksuz şekilde ihraç edilen bütün arkadaşlarımızın iade-i itibar ile üyelikleri iade edilecektir. İsteyen herkesin aday olması sağlanacak” dedi.

BİR İNSAN BİLE KAYBEDEMEYİZ!

Akşener sözlerine şöyle devam etti; “Ülkücü ahlaklı, hakkaniyet ölçüleri olan adalet ve hukuka saygılı insandır. Ben arkadaşlarımın aday yapılmamasına sevinecek biri değilim, sessiz kalacak biri de değilim. Hile, şiddet ve zorbalıklarla adaylığı engellenen arkadaşlarımızın mağduriyeti,  tümüne tüzük kurultayımızda af çıkartılarak sağlanacak bir durumdur. Biz bunu teklif edip tüzükten geçireceğiz. Ayrıca MHP’den hukuksuz ihraç edilen bütün arkadaşlarımızın iade-i itibarını sağlayarak üyelikleri de iade edilecektir. Hareketi küçülterek, azaltarak bu hale getirdiler. Bir insan dahi kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Herkes aday olsun.  Ülkücü iradeye güvenmeliyiz.”

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »