Akşener: 'Kesin bir dille açıklanmalı'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriyeli mültecilere Türk vatandaşı olamayacaklarının kesin bir dille açıklanmasını isteyerek, "Bu, bir bölümünün geri dönmesini sağlayacağı gibi vatandaşlık hayaliyle sınırımıza dayanan yeni göçlerin de önünü kesecektir" dedi.

20 Kasım 2018 Salı 20:15
Akşener: 'Kesin bir dille açıklanmalı'
Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,  gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Doğu Akdeniz'de yeni bir oyunun tezgahlandığını ifade eden Akşener,  "Bugünlerde, Doğu Akdeniz'deki doğalgaz ve petrol rezervleri üzerinden Kıbrıs'ta  yeni tezgahlara niyetlenen emperyalistlere ve içerdeki iş birlikçilerine  sesleniyorum; gerekirse Ayşe yeniden tatile çıkacak; Kıbrıs Türk'tür, Türk  kalacak." diye konuştu.

Akşener, iktidara geldiklerinde Suriyeli mültecileri geri göndereceklerini belirtti. Suriyeli mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesine önerilerde bulunan İYİ Parti Genel  Başkanı Akşener, şunları söyledi:

"Suriyeli mültecilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini açıklayın. Kaç  sene kalırlarsa kalsınlar, Türk vatandaşı olamayacaklarını kesin bir dille  açıklayın. Bu, bir bölümünün geri dönmesini sağlayacağı gibi vatandaşlık  hayaliyle sınırımıza dayanan yeni göçlerin de önünü kesecektir."

'SURİYELİLER YERLİ ÜRÜN SATSIN'  

Sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürünlerin satışına engel olunarak yerli ürünlerin satılmasının sağlanması gerektiğin vurgulayan Akşener, göçmenler için geçici vergi mükellefiyet kanunu çıkarılması gerektiğini dile  getirdi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »