Akşener kitabına büyük ilgi

Vedat Erbaş'ın yazdığı, İYİ Parti lideri Akşener'in hayatını anlatan "Türk Siyasetinde Meral Akşener" isimli kitabın 4. baskısı yapıldı.

12 Haziran 2018 Salı 20:20
Akşener kitabına büyük ilgi
Vedat Erbaş'ın Kocaeli Üniversitesi'nde tez olarak yazdığı ve daha sonrasında kitap haline getirdiği "Türk Siyasetinde Meral Akşener" isimli kitap, okuyucuların yoğun ilgisi ile karşılaştı. 

Aygan Yayıncılık tarafından basılan kitabın 4. baskısı çıkarıldı.

Önsözününü Akşener'in yazdığı kitapta, İYİ Parti liderinin hayatı anlatılıyor. 

ARKA KAPAKTAN
Dünyada ve Türkiye’de kadınların siyasi haklarını elde edinceye kadar yaptıkları mücadelelerin kısaca anlatıldığı ve Meral Akşener’in ailesinin köklerinden başlayarak, Akşener’in hayatının İyi Parti’nin kuruluşuna kadar geçen dönemini kapsayan Türk Siyasetinde ‘Meral Akşener’ isimli bu eserin içinde, 28 Şubat’ın yargılandığı Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yüzlerce sayfadan oluşan ifade tutanakları, TBMM Darbeleri araştırma komisyonu belgeleri ve Meral Akşener’in kişisel tanıklıklarına başvurularak 28 Şubat döneminde yaşananlar, 15 Temmuz sonrası Akşener’e yönelik siyaset ve medya baskısı geniş çaplı incelenerek okuyucuya sunulmuştur.

Bu kitap yazarın yüksek lisans tezi olması nedeniyle, bilimsel jüri tarafından onaylandığı için benzer biyografi çalışmalarından farklı bir yer tutmaktadır. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »