20 Haziran 2018, Çarşamba

Ala: Bunu yapan sonucuna katlanır

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Demirtaş'ın bugünkü Sur'a yürüyüş çağrısı için flaş açıklamalar yaptı. Ala "Bunu yapanlar sonuçlarına katlanır." dedi.

2 Mart 2016 Çarşamba 12:51
Ala: Bunu yapan sonucuna katlanır
Ala, Mecliste gazetecilerin, Demirtaş'ın, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların yapıldığı ve sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur ilçesine yürüyüş çağrısına ilişki sorularını yanıtladı.

Bunun açık bir provokasyon olduğunu ifade eden Ala, "Provokasyonu yapan da sonuçlarından sorumludur. Vatandaşlarımıza çağrımız da kesinlikle bu tür provokasyonlara prim vermemeleridir. Biz onların huzur ve güvenliği için her türlü hukuki işlemi yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde huzur ortamını inşallah hazırlayıp kendilerine takdim edeceğiz" diye konuştu.Efkan Ala, operasyonların devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, "Nerede çukur varsa, nerede bomba düzeneği varsa, nerede vatandaşımızı huzursuz eden bir terörist, baskı varsa, orada elbette sürecek. Ama onların olmadığı yerde, görüyorsunuz hiçbir sorun yok. Bölgede de insanlar işinde gücünde. Orada huzuru güveni inşallah sağlayacağız" yanıtını verdi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »