Albayrak: "Vız gelir tırıs gider'

Enerji Bakanı Albayrak "Birileri bir operasyon yapmaya çalışıyor. Biz işimize bakacağız. Kim ne yaparsa yapsın. Biri notu indirmiş diğeri kadırmış. Vız gelir tırıs gider" dedi.

28 Eylül 2016 Çarşamba 20:12
Albayrak: "Vız gelir tırıs gider'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak "Birileri bir operasyon yapmaya çalışıyor. Birileri bir algı peşinde. Biz işimize bakacağız. Kim ne yaparsa yapsın ülke olarak büyümeye, dik duruşumuza devam edeceğiz. Biri notu indirmiş, diğeri kadırmış umrumuzda olmayacak... Vız gelir tırıs gider. Bu oyunun farkındayız elhamdülillah. " dedi.

Bakan Albayrak Denizli'deki programları çerçevesinde 400 kişinin istihdam edileceği çağrı merkezinin açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Albayrak "Önümüzde bir yol var ve bu yol bize yetmiyor. 2020'ye kadar çok stratejik adımlar atacağız. 21 Dağıtım Bölgesi'nin yakın takibi sürecini başlattık. Müşteri memnun olunca şirketin çarpan değeri her geçen gün daha yukarı çıkıyor. Bu uzun soluklu bir süreç. İnşallah daha güzel neticelerle karşı karşıya kalacağımız bir süreç olacak" dedi.

'ÖNEMLİ DÖNÜŞÜMLERE ŞAHİT OLACAĞIZ'

"Önemli dönüşümlere şahit olacağımız yeni bir sürece giriyoruz" diyen Albayrak, sözlerine şöyle devam etti:

"Alt yapı yatırımlarından, enerji yatırımlarından vazgeçemeyiz. Bakanlık olarak doğalgaz, enerji üretimi ve madencilik sektörü başta olmak üzere yerli dönüşümü hayata geçiriyoruz. Yıl sonuna doğru bunun ilk ayağı olarak yerli kömürle ilgili ilk ihalemizi ve güneş ihalemizi yaparak bir ilki gerçekleştireceğiz. Bu stratejik vizyondan hareketle. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu stratejik vizyondan hareketle 15 Temmzu'dan daha fazla çalışmak zorunda olduğumzuzun farkındayız.

'15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN MİLATTIR'

15 Temmuz'da Türkiye çok büyük bir milat yaşadı. Size bir anımı anlatmak istiyorum. Yaklaşık 1 ay önce Venezüella'dan bir heyet geldi. Resmi toplantıları yaparken şu tebrikle giriş yaptılar. Siz bir dünya rekoru kırdınız. 79 milyon insanınızla Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bizim 2002 yıldaki rekorumuzu geçtiniz.

'EKONOMİMİZ HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYE GİDİYOR'

Albayrak ayrıca "Hazinemizin son birkaç gündür yaptığı talebe borçlanma maliyetine bakıyorsunuz maaşallah ekonomimiz her geçen gün daha iyiye gidiyor. Türkiye bölgede en güvenilir en istikrarlı partner olmaya devam edecek"
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »