Ali Şen: Kulüp tarihinin en sıkıntılı yılları başlıyor

Fenerbahçe'nin eski başkanlarından efsane isim Ali Şen UEFA Disiplin Kurulu kararları sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

27 Haziran 2013 Perşembe 19:34
Ali Şen: Kulüp tarihinin en sıkıntılı yılları başlıyor
Sarı-Lacivertli kulübün tarihinin en sıkıntılı günlerinin başladığını ifade eden Ali Şen bundan sonra yaşanacak süreçle ilgili kaygılarını dile getirdi. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde uzun yıllar başkanlık yapmış ve Fenerbahçe camiasında efsane başkan olarak bilinen Ali Şen Milliyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamalarda geçmiş dönemlerde söylediği lobi çalışmaları için artık çok geç kalındığını belirtti.

“ÇOK UYARDIM AMA DİNLEMEDİLER”


Fenerbahçe yönetimini özellikle lobi çalışmaları konusunda uyardığını belirten Ali Şen, “Çalışmadılar. Çok uyardım ama dinlemediler. Son bir yıl içinde 'Bu dosyanın kapandığını' zannettiler. Kulüpler. Ne kadar acıdır, hiç gayret göstermediler. 25 Eylül 2011'de, Fenerbahçe olağanüstü kongresinde Fenerbahçe ve Beşiktaş yönetimlerinin dikkatini çektim. 'Aman uyumayın, gece gündüz çalışın' dedim. Uyarılarım dikkate alınmadı. Lobicilik 'Haksızken haklı duruma geçmek demek değil.' Eğer haklı olduğuna inanıyorsan, karar verme mercilerini de ikna etmen gerekir. Bunun neresi yanlış?” şeklinde konuştu.

“ÇOK GEÇ UYANDILAR”


Sarı-Lacivertlilerin lobi konusunda çok geç uyandıklarını belirten Ali Şen, “Ne zaman ki UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildiler, işte o zaman. Ama uyandıklarında da, Disiplin Kurulu'nun içyapısını, çalışma tarzını tam bilemedikleri için, yaptıkları savunma da işe yaramadı” dedi.

“LEVENT BIÇAKÇI BELKİ BİR ŞEYLER YAPABİLİR”


Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın bundan sonra ne gibi bir yol izleyeceği konusunda da çeşitli fikirler sunan Ali Şen, “Çok geç kaldık. Zamanında çalışılmalıydı. İş işten geçti, tren kaçtı. UEFA Tahkim Kurulu'nda 5 üye var. Başkan İspanyol. Üyeler Alman, İngiliz, İsveçli. Ve bir de Türk: Levent Bıçakçı. Levent Bıçakçı, karar toplantısına giremez. Ama Fenerbahçe'nin ve Beşiktaş'ın suçsuzluğuna inanıyorsa, Tahkim Kurulu'ndaki arkadaşları üzerinde çalışma yapabilir. İki kulübümüzün suçsuzluğuna onları inandırabilir” ifadelerini kullandı.

“GENEL KURULUN EN DOĞRU YOLU BULACAĞINA İNANIYORUM”


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bundan sonra izleyeceği yol hakkında da bilgiler veren Ali Şen, “Başkan büyük sıkıntıya düştü. Kulüp iki yıl Avrupa'da yok. Üçüncü yılda da kafamızın üstünde bir Demokles'in kılıcı duracak. Bu durum Aziz Yıldırım'ı ciddî sıkıntıya sokar. Fenerbahçe Genel Kurulu'nun en doğru yolu bulacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

“KULÜP TARİHİNİN EN SIKINTILI GÜNLERİ BAŞLIYOR”


Fenerbahçe tribünlerine ve camiasına birlik mesajı veren Ali Şen sözlerini şöyle noktaladı: “En büyük acıyı kongre üyeleri ve taraftarlar çekiyorlar. Herkese soğukkanlılık tavsiye ediyorum. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'ye yaptığı hizmetlerinin unutulmaması için çok ciddî şekilde düşünmeli. Ve tribünlerle kesinlikle ters düşmemeli. Tribünlerin, taraftarların, kongre üyelerinin bir başkan değişikliği istemeleri halinde asla direnmemeli. Fenerbahçe pahalı transferlerden mutlaka kaçınmalı. Mevcut kadro gençlerle takviye edilmeli. Bu şekilde Fener pekâlâ şampiyon olabilir. Kulüp tarihinin en sıkıntılı yılları başlıyor.”
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »