Aliyev'in vize yanıtı Erdoğan'ı güldürdü

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev vize sorusuna ''Benden önce aziz kardeşim Erdoğan yanıt verdi.'' şeklinde cevap verdi. Başbakan Erdoğan ise bunu gülerek karşıladı.

13 Kasım 2013 Çarşamba 7: 0
Aliyev'in vize yanıtı Erdoğan'ı güldürdü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Azarbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenledi. İki ülke arasındaki vizelerin kaldırılıp kaldırılmayacağına yönelik soruya Aliyev'in verdiği yanıt basın toplantısında renkli görüntülere sahne oldu.

ERDOĞAN'A MARMARAY TEBRİĞİ


Aliyev açıklamalarında Başbakan Erdoğan'ı Marmaray projesinden ötürü tebrik etti. Türkiye'den Azerbaycan'a yönelik yapılacak yatırımların karşılık bulacağını ifade eden Aliyev "Kardeşlik dostluk ebedi kalacaktır. Aziz kardeşim Erdoğan'a minnettarım" dedi.

BARZANİ GÖRÜŞMESİ


Başbakan Erdoğan, Barzani ile Diyarbakır'da gerçekleştireceği görüşmeyle ilgili olarak "Diyarbakır'da 300 çiftin nikahı kıyılacak. İstedik ki barış sürecini taçlandıralım. İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver'i bir araya getireceğiz. İbrahim Tatlıses yaşadığı felaket sonrası ilk kez sahne alacak" dedi.

ERDOĞAN'I GÜLDÜREN YANIT


Gazetecilerin yönelttiği vize sorusuna Aliyev "Bu soruya benden önce aziz kardeşim Erdoğan yanıt verdi. Hesap ediyorum ki o açıklama sonrası böyle bir suale ihtiyaç olmamalıydı" şeklinde yanıt verdi. Bu sözlere Başbakan Erdoğan gülerek yanıt verdi.

Başbakan Erdoğan, Azerbaycan ile vizelerin kaldırılma çalışmalarıyla ilgili olarak,"Vizeler konusunda ekonomi bakanlarımız bunun takipçisi olacaklar. Akademisyenler iş adamları öğrenciler konusunda değerlendirmenin yapılacak ilk adımlarını atmış olacağız. Bu hafta sonu Diyarbakır'da tarihi bir süreci yaşayacağız. Toplu açılışlar gerçekleştireceğiz. 300 aileyi evlendireceğiz. Bunu çok daha farklı gerçekleştirelim çözüm sürecine yönelik bir taçlandırma yapalım dedik." diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »