Alman turist cinayetinde flaş ayrıntı

Alanya Jandarma Komutanlığı bünyesinde oluşturulan özel ekip cinayet şüphelisi olarak aranan 2 kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, olayın meydana geldiği Euro 5 Sitesi’nde oturan yabancı tatilciler, duydukları endişe nedeniyle buradan ayrıldı. Apartmanda kiraya verilen dairelerden 6’sında Türk vatandaşlarının, 34’ünde ise çoğunluğu Alman ve Rus tatilcilerin kaldığı vurgulandı. Cinayet Almanya'da da ses getirirken, Peter Horvarth’a anneannesinden miras olarak Kadın ressam Gertrude Sandmann’a ait büyük bir koleksiyon kaldığı, bu koleksiyona paha biçilemediği iddia edildi.

28 Ağustos 2014 Perşembe 2:33
Alman turist cinayetinde flaş ayrıntı
Alman çiftin öldürülmesi Alman basınında geniş yer buldu. Başta Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Bild olmak üzere bütün gazeteler cinayeti sayfalarına taşıdı. Bild gazetesi, cinayet haberini Peter ve eşi Kertsin Horvarth’ın yaşam hikayesiyle birlikte verdi. Haberde, Peter ve Kertsin Horvarth çiftinin ikinci evliliklerini yaptığı, Peter’in ilk evliliğinden bir oğlu olduğu, ülkesinde savcı olarak görev yaptığı, Kertsin’in ise ilk evliliğinden bir kızı olduğuna yer verildi.

MİT DEVREYE GİRDİ

 

PAHA BİÇİLEMEZ MİRAS

Gazete haberde ayrıca, öldürülen Peter Horvarth’ın annesinin sanat koleksiyoncusu olduğunu, Federal Almanya’nın 1969 ve 1974 yıllarında başbakanı olan Willy Brandt’ın sekreterliğini yaptığını yazdı.

Haberde, Peter Horvarth’a anneannesinden miras olarak kadın ressam Gertrude Sandmann’a ait büyük bir koleksiyon kaldığı, bu koleksiyona paha biçilemediği iddia edildi. Yahudi ressam Sandmann’ın, Nazi zulmünden kaçarak Peter Horvarth’ın anneannesinin evine sığındığı, uzun süre orada saklandığı, bu sırada birçok resim yaptığı, bu resimleri Horvarth’ın anneannesine verdiği belirtildi.

ALMAN ÇİFT CİNAYETİNDE SOMUT BİLGİLERE ULAŞILDI

Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz ise Kertsin ve Peter Horvath cinayetiyle ilgili son 2 günde somut bilgilere ulaştıklarını açıkladı. Cesetlerin olaydan çok sonra bulunduğu için geçen zamanın cinayetin aydınlatılmasını zorlaştırdığını belirten Başsavcı Yavuz, "İnce elenip sık dokunması gereken bir durum. Güvenlik kameralarını civardaki bazı kişilere izleterek kimlik tespiti yapmaya çalıştık. Bu bilgilerin dışarı sızdırılması gibi bir zafiyet olduğu anlamına gelmiyor" dedi.

Olayla ilgili eşkali belirlenen ancak kimliği tespit edilemeyen 2 zanlı olduğunu aktaran Başsavcı Yavuz, "Ancak olay anında civarda başka bir kişi veya olayı azmettiren bir kişi olabilir. Bunu bilmiyoruz. Son 2 günde bazı somut bilgilere ulaştık. Ölenlere ait bazı eşyanın çalınması söz konusu, ancak bu eşyaların maddi değeri çok ciddi değil. Güzel çalışıyoruz. Aldığımız mesafe iyi" diye konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »