25 Haziran 2018, Pazartesi

Almanya'daki Dünya Kupası Hasar Gördü

Alman Futbol Federasyonu Başkanı Niersbach, Alman futbolcuların kutlamaları sırasında Dünya Kupası'nın küçük çapta hasar gördüğünü duyurdu.

21 Temmuz 2014 Pazartesi 0: 8
Almanya'daki Dünya Kupası Hasar Gördü
Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası'nda şampiyon olan Almanya A Milli Futbol Takımın'da kazanılan Dünya Kupası'nın hafif hasar gördüğü belirtildi.

Alman Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, "kupanın küçük bir kısmında hafif bir ufalanma meydana geldiğini" doğrulayarak ancak bunun uzmanlar tarafından tamir edileceğini ifade etti.

KİMİN HASAR VERDİĞİ BİLİNMİYOR

Niersbach şu anda DFB'nin Frankfurt'taki merkezinde bulunan kupanın nasıl ve kim tarafından hasara uğratıldığının tespit edilemediğini dile getirdi.

Orjinali İsviçre'deki FIFA merkezinde bulunan kupanın bir kopyası Almanya'da bulunuyor.

DAHA ÖNCE 32 BİN AVROLUK ZARAR MEYDANA GELMİŞTİ

Almanya'da 2002 yılında Schalke'nin kazandığı ve değeri 100 bin avro olan Federasyon Kupası menajer Rudi Assauer tarafından otobüsteki kutlama esnasında yere düşürülmüş ve kupada 32 bin avro maddi zarar meydana gelmişti. Rudi Assauer oluşan bu zararı kendi cebinden ödemişti.


KRAL KUPASI, OTOBÜSÜN ALTINDA KALMIŞTI

Bir başka kupanın hasar görme olayı da Real Madrid'te yaşanmıştı. 2011'de Sergio Ramos İspanya Kraliyet Kupası'nı otobüsten yere düşürmüş ve otobüs kupayı ezmişti. Zafer otobüsünün altında kalan kupa müzeye dahi götürülemeyecek hale gelmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »