16 Temmuz 2018, Pazartesi

Altay'da olağanüstü genel kurula doğru

Altay Kulübü'nde cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurulda başkan aday olan Niyazi Konuşmaz, "Tüm delegelerin cumartesi günü kongreye gelip, Altay'ın kurtuluş savaşına katılması lazım" dedi.

26 Haziran 2013 Çarşamba 21:53
Altay'da olağanüstü genel kurula doğru
Konuşmaz, yönetim kurulu listesindeki bazı adaylarla birlikte düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü genel kurul öncesinde başkan adayları Mehmet Erdoğan ile Aslan Savaşan'ın kendi listesinde yer almayı tercih ettiğini, bu nedenle birleştiklerini söyledi. Her türlü sıkıntıya rağmen başkan olmaya karar verdiğini kaydeden Konuşmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Altay'ın başarısı için bu birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardı. Ben PTT 1. Lig'de final oynadıktan sonra başkan olmayı düşünmüyordum ancak Altay'ın zor durumunda kulübün içinde olmamız gerektiğine inandığımız için aday oldum. Aldığım duyumlara göre UEFA'nın önümüzdeki süreçte Türkiye'ye uygulayabileceği yaptırımlarla 3. Lig'i kaldırabilir. Dolayısıyla Altay'ın 3. Lig'e yani amatör kümeye düşmesi çok kötü sonuçlar doğurabilir. Altay olarak uçurumun ucundayız. 2 senedir başarısız olan bir yönetim var. Arkadaşların istifa etmesi gerekirdi. İstemesek de imza kampanyası başlatıldı."

Konuşmaz, olağanüstü genel kurulun cumartesi günü yapılmasının handikap olduğunu savunarak, "Gün belirlenme konusunun seçim kazanmak amacıyla kasıtlı olabileceğini düşünüyorum.  Kongre pazartesi veya cuma günü olsa insanlar zorda kalmazdı. Her şeye rağmen tüm delegelerin cumartesi günü kongreye gelip, Altay'ın kurtuluş savaşına katılması lazım. Herkesin oyunu kullanması lazım" dedi.

Özellikle altyapı konusunda bir yapılanma sürecine gireceklerini belirten Konuşmaz, Altay'ın PTT 1. Lig'den düştüğü sezonla ilgili "şike" iddialarının takipçisi olacaklarını söyledi.

Konuşmaz, yönetim kurulu adaylarının yüzde 70'inin belli olduğunu, 2013 aidatlarını yatırmayan delegelerin kongrede oy kullanmamaları yönünde bir engel olmadığını sözlerine ekledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »