Anadolu Efes'te Dusan Ivkovic dönemi

Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes, Avrupa'nın ünlü hocalarından Dusan Ivkovic'le resmi sözleşme imzaladı

3 Haziran 2014 Salı 22: 8
Anadolu Efes'te Dusan Ivkovic dönemi
Anadolu Efes'te Ivkovic dönemi resmen başladı.  Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan'ın da katıldığı imza töreninde konuşan Ivkovic, Türkiye'ye gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Anadolu Efes'in Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olduğuna değinen Sırp hoca, "Burada olmak benim için bir meydan okuma. Anadolu Efes'in yıllardır süregelen yüksek hedeflerine yardımcı olmak için buradayım ve bu hedeflerine ulaşması için tüm çabayı göstereceğim" dedi.
 
Efes'in son dönemdeki düşüşüşün beklenmediğini ama bunun dünyadaki tüm kulüplerin başına gelebildiğini ifade eden Ivkovic, Başkan Özilhan'a da övgüler yağdırdı: "Bu dönemde dahi yatırımlarını sürdüren Başkan Özilhan'a çok teşekkür ederim. çünkü Anadolu Efes geleneğiyle, yatırımlarıyla hem dünya basketboluna hem Türk basketboluna değer katıyor."
 
"YENİ YAPILANMA İÇİNDE OLACAĞIZ"

Efes'in mevcut durumu ve stratejilerini de anlatan tecrübeli hoca, "Önümde çok büyük bir şans var. Sayın Özilhan, yatırımlarına rağmen genç bir kadro ile işe başlıyor. Bu benim için bir şans. Elimizde Doğuş, Birkan, Emircan gibi çok değerli genç yetenekler var. Onlarla birlikte bir yeniden yapılanma içinde olacağız. Başkanın yatırımları Türk ve dünya basketbolu için çok büyük önem taşıyor" diye konuştu.
 
TRANSFERDE HEDEF TECRÜBELİ OYUNCULAR

Kamp döneminin ardından transfere başlayacaklarını da belirten Dusan Ivkovic, şunları söyledi: "Kamptan sonra bu gençlerin yanına Euroleague tecrübesi olan ululuslaraarası oyuncular katmayı düşünüyoruz. Burada pozisyon çok önemli değil. Önemli olan bir takım oluşturmak, bir yapı kurmak, tecrübelilerle gençleri bir araya getirip iyi bir takım oluşturmak."
 
Avrupa'nın önde gelen antrenörlerinden olan Ivkovic 2012'de İstanbul'da düzenlenen Final-Four'da Olimpiakos'u Euroleague şampiyonu yaptıktan sonra Sırbistan Milli Takımı'nın başına geçmiş, oradaki görevinden de Eylül ayında ayrılmıştı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »