Anadolu köprü ve tünellerle örülüyor

Ege’de Sabuncubeli, Karadeniz’de Eğribel ve Salarha tünelleri devam ediyor. Güneydoğu’da Kömürhan ve Hasankeyf ile Orta Anadolu’da Eğiste Viyadüğü’nde de çalışmalar aralıksız sürüyor

25 Şubat 2018 Pazar 8:37
Anadolu köprü ve tünellerle örülüyor
Türkiye’de dev projeler denilince Marmaray, Avrasya Tüneli, 3. havalimanı, Kanal İstanbul, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü gibi İstanbul ve Marmara Bölgesi’ndeki projeler geliyor hemen akla... Ancak devlet Anadolu’nun dört bir yanında yolları rahatlatacak, mesafeleri kısaltacak köprü ve tünellere devam ediyor.

SABUNCUBELİ TÜNELİ
Manisa’yı İzmir’e bağlayacak Sabuncubeli Tüneli’nin yüzde 49’u tamamlandı. Bu yıl bitirilmesi planlanıyor. Proje, 4 bin 70 metre çift tüp tünel ile 2 bin 530 metre bağlantı yollarından oluşuyor. Hayata geçirilmesiyle trafik güvenliği artacak, bölgede turizm ve sanayiye ciddi katkı sağlayacak.

EĞRİBEL TÜNELİ
Giresun-Şebinkarahisar yolunun zorlu bir bölgesinde yapılan Eğribel Tüneli’nde yüzde 94 gerçekleşme sağlandı. 2019’da tamamlanması planlanıyor. Proje, 5 bin 905 metre çift tüp tünel ile bin 777 metre bağlantı yolları olmak üzere, toplam 7 bin 682 metre uzunluğunda.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »