Anadolu'nun tüm renkleri Akşehir'de!

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 yılı Halk oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Finali Konya Akşehir'de yapılacak.

27 Haziran 2013 Perşembe 0:22
Anadolu'nun tüm renkleri Akşehir'de!
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, Akşehir Belediyesi'nin de katkısıyla Akşehir'de yapılacak. 28-30 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek şampiyonada Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 21 ekip yarışırken 29 Haziran’da gerçekleştirilecek yarışmada Nursaç Doğanışık konseri de yer alacak.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 yılı Halk oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Finali Akşehir'de yapılacak. Akşehir Belediyesi'nin büyük katkılarıyla Akşehir'de gerçekleştirilmesi sağlanan şampiyonada 28-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 21 ekip birincilik için ter dökecek. 

Akşehir'de düzenlenen şampiyonaya; Adana, Burdur, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Mersin, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ ve Trabzon, illerinden toplam 21 ekip katılacak.

Şampiyonada 28 Haziran 2013 tarihinde saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ve şampiyonaya katılan ekiplerin korteji yer alacak. 29 Haziran 2013 tarihinde ise Geleneksel Dal (düzenlemesiz), 30 Haziran 2013 tarihinde Geleneksel Dal (düzenlemeli) yarışmaları yapılacak. Yarışmalar Akşehir Açık hava Tiyatrosu'nda saat 20.30’da başlayacak. 29 Haziran’daki yarışmada Türk Halk Müziği Sanatçısı Nursaç Doğanışık konseri de yer alacak

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, "Yarışmaya katılacak olan ekiplerimiz Akşehir'deki şampiyonada Anadolu Kültürümüzü ve Anadolu'nun tüm renklerini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bizlere sergileyecekler. 'Anadolu'nun tüm renkleri dünyanın ortası Akşehir'de buluşuyor' sloganıyla bu yılda ev sahipliği yapacağımız şampiyonada yarışacak tüm ekiplere şimdiden başarılar dilerken; Akşehir'imizin konukseverliğini ve Nasreddin Hocamızın gülen yüzünü tüm konuklarımıza en iyi şekilde göstereceğimizi ümit ediyorum” dedi.

Başkan Oğul; şampiyonaya gelecek ekipler ve teknik heyet nedeniyle ekonomik olarak da Akşehir'e katkı sağlanacağını vurgulayarak, Bu tür büyük organizasyonların devamını sağlamak amacıyla çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »