25 Haziran 2018, Pazartesi

Anayasa Mahkemesi'ne 18 Temmuz dilekçesi

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi kura çekiminin 18 Temmuz’da yapılacağına dikkat çekip, Anayasa Mahkemesi'nden haklarındaki kararın bu tarihten önce açıklanmasını talep etti

9 Temmuz 2014 Çarşamba 17: 3
Anayasa Mahkemesi'ne 18 Temmuz dilekçesi
Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için kura çekimini kaçırmak istemeyen Fenerbahçe’de tek gündem maddesi olarak Anayasa Mahkemesi’nden çıkacak karar kaldı.

Sarı-lacivertlilerin, her ne kadar AYM’nin kendileri lehine bir karar vermesini beklese de kararın gecikmesini de istemediği belirtildi.

18 Temmuz’daki Devler Ligi kura çekimine kadar nihai kararı almak isteyen Fenerbahçe’de Hukuk Kurulu, Anayasa Mahkemesi’ne yazılı bir dilekçe yolladı.

TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYACAK ZARARLAR

Dilekçede, adil yargılama hakkı konusunda yapılan başvuruya ilişkin AYM kararının, Şampiyonlar Ligi kura çekimi tarihi olan 18 Temmuz’dan önce açıklanmasının öneminin altı çizildi.

Ayrıca AYM’nin söz konusu kararını bu tarihten önce açıklaması için talepler iletildi. Aksi takdirde, yani kura çekiminden önce kararın açıklanmaması halinde, sarı lacivertli kulüp açısından telafisi mümkün olmayacak zararların ortaya çıkacağı da vurgulandı.

Hürriyet

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »