24 Eylül 2018, Pazartesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu

Melih Gökçek'in istifası ile boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna seçildi. tuna 104 oy aldı.

6 Kasım 2017 Pazartesi 16: 1
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu
Ankara'da Melih Gökçek'in istifasının ardından  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'i yeni başkanı seçmek için toplandı. Seçimde, Mustafa Tuna 104 oy alarak seçildi. Seçimde, 29 boş oy kullanılırken, geçersiz oy sayısı ise 3 oldu. 

ADAYLIĞI'NA EROL  KAYA AÇIKLADI...

AK Parti'nin hafta sonu yaptığı temayül yoklamasında üç isim öne çıkmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya  bugün düzenlediği basın toplantısında  Ak Parti'nin Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan adayının yoklamadan birinci sırada çıkan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna olduğunu  açıkladı.

İLK TURDA SEÇİLDİ 

Daha sonra ise Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. CHP ve MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde aday göstermedi. Toplantıda Mustafa Tuna, 104 oy alarak ilk turda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Belediye Meclisi'nde, AK Parti'nin 100, CHP'nin 21, MHP'nin 15, bağımsız 3 ve BBP'nin ise 1 sandalyesi bulunuyordu.

TUNA'DAN İLK AÇIKLAMA 

 Geçen cumartesi günü gerçekleşen temayül yoklamasında birinci çıkan Mustafa Tuna adaylık sonrası açıklama yaptı. Ankara'ya hizmet eden belediye başkanlarına ve Melih Gökçek'e  hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Tuna, "Bu güvene layık olmak üzere bundan sonra da hep beraber el ele çalışacağız. Melih başkana hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gökçek'in tecrübelerinden de istifade ederek güzel hizmetlere  vesile olacaktır..Ben tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağolun varolun" dedi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »