Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kocaman’dan açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, "Yargıtay 16. Ceza Dairesinin FETÖ/PDY üyeliği ile ilgili verdiği kararla ilgili değerlendirmesinin, hukuki olarak farklı bir bakış açısını dile getirmekten ibaret olduğunu, medyada yer aldığı şekilde 'Yargıtay'ın kararı ile ilgili sert bir eleştiri'nin asla söz konusu olmadığını" bildirdi.

15 Kasım 2017 Çarşamba 18:27
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kocaman’dan açıklama
Kocaman, yaptığı yazılı açıklamada, "dün bir kısım basın yayın  organlarının adliye muhabirleri ile yapılan sohbet toplantısında konuşulan  konuların, bugün bir kısım medya organlarında maksadını aşar şekilde 'Başsavcıdan  Yargıtay'a eleştiri' başlığıyla yer aldığının görüldüğünü" belirterek, şunları  kaydetti:

"Yargıtay 16. Ceza Dairesinin FETÖ/PDY üyeliği ile ilgili vermiş  olduğu karara ilişkin yaptığımız değerlendirme, hukuki olarak farklı bir bakış  açısını dile getirmekten ibarettir. Medyada yer aldığı şekilde, 'Yargıtay'ın  kararı ile ilgili sert bir eleştiri' asla söz konusu değildir.

Yine aynı görüşmede dile getirilen ByLock kullanıcıları ile ilgili  değerlendirme de kolluk kuvvetleri, savcılık ve mahkeme safahatına ilişkin bir  sürece işaret etmektedir. Bu kişilerin büyük bir kısmı ile ilgili soruşturma ve  operasyonlar yapılmıştır. Kalan kısımla ilgili de Ankara Emniyet Müdürlüğünce  teknik tespit ve araştırmalar yürütülmektedir. Yürütülen soruşturmalar kapsamında  ilgililer hakkında işlemler gecikmeksizin yerine getirilmektedir, bundan sonra da yerine getirilecektir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »