21 Şubat 2019, Perşembe

Ankara merkezli 21 ilde polislere operasyon

Ankara merkezli 21 ilde yapılan operasyonda FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle KHK ile meslekten ihraç edilen 129 eski emniyet personeli hakkında gözaltı kararı verildi.

25 Ocak 2018 Perşembe 21:20
Ankara merkezli 21 ilde polislere operasyon
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ankara merkezli 21  ilde eski polislere yönelik operasyon başlatıldı. Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla  Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında  gözaltı kararı verilen ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 129 eski emniyet  mensubunun yakalanması için harekete geçti. Ekiplerin 21 ilde sabah erken  saatlerde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda 60 şüpheli gözaltına alındı.

Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 1'inin birinci sınıf  emniyet müdürü, 9'unun dördüncü sınıf emniyet müdürü, 6'sının emniyet amiri,  4'ünün başkomiser, 11'inin komiser, 28'inin komiser yardımcısı, 6 baş polis  memuru, 64'ünün ise polis memuru olarak görev yaparken KHK ile emniyet  teşkilatından ihraç edildikleri öğrenildi. Şüphelilerin, terör örgütünün haberleşme programı ByLock'u  kullandıkları tespit edildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »