Ankara'da şiddetli yağış!

Ankara'da sağanak yağmurun ardından bazı bölgeler sele teslim oldu. Mamak Türközü Mahallesi'nde sele teslim olan yerler arasındaydı.

21 Haziran 2018 Perşembe 20:40
Ankara'da şiddetli yağış!
Ankara'nın bazı ilçelerinde aniden bastıran ve yaklaşık 10 dakika süren sağanak nedeniyle çok sayıda kişi araçların içerisinde mahsur kaldı, iş yerleri ve evleri su bastı.

Başkentte aniden bastıran sağanak bu kez Çankaya ve Mamak ilçesinin bazı mahallelerinde etkili oldu. Ankarada saat 17.00 sıralarında ani olarak etkisini gösteren sağanak nedeniyle Dikmen, Keklikpınarı, Balgat, Kızılay'ın bazı mahallelerinde araçların içerisinde vatandaşlar mahsur kaldı. Çok sayıda kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Bazı iş yerleri ve evlere de su baskını oldu. İtfaiye ekipleri bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

YURT GENELİ HAVA DURUMU
Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Ordu ve Tokat çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kuzey ve İç Ege ile Bursa, Balıkesir, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla batı kesimler ile Akdeniz'de kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Öte yandan Başkent'te akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Ankara'da bir süredir etkili olan sağanak yağış nedeniyle Sıhhıye, Oran, Dikmen ve Mamak'ta yollar su içinde kaldı. Trafik ekipleri alt geçitlerde önlem aldı. 


BAŞKENT'İN KUZEYİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Pursaklar,  Akyurt, Çubuk ilçeleriyle Esenboğa Havalimanı çevrelerinde gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Kuvveti yağışların saat 19.30'a kadar etkili olmasının beklendiği,  yoğun sağanak nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım ve yerel dolu  yağışlarına karşı gerekli tedbirlerin alınması istendi.

İL İL HAVA SICAKLIKLARI İÇİN TIKLAYIN
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde batı kesimleri olmak üzere akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28 

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu 31 

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor) 28 

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31 

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28 

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 28 

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27 

Erzurum: Parçalı, çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24 

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 35 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »