21 Mayıs 2018, Pazartesi

Ankara'daki dehşet anlarını böyle anlattı!

Ankara'daki terör saldırısından yaralı kurtulan 22 yaşındaki Uğur Mumcu Şahin yaşadıklarını anlattı: Kalabalığa doğru yürürken bir tane bomba patladı. 2-3 saniye geçmedi, pat diye önümde patladı. Zaten bir anda havada, bir anda yerdeydim. Sağım ceset, solum ceset, bacak, kol, pis bir an.

14 Ekim 2015 Çarşamba 20:16
Ankara'daki dehşet anlarını böyle anlattı!
Ankara'daki terör saldırısından yaralı  kurtulan 22 yaşındaki Uğur Mumcu Şahin, "Kalabalığa doğru yürürken bir tane bomba  patladı. 2-3 saniye geçmedi, pat diye önümde patladı. Zaten bir anda havada, bir  anda yerdeydim. Sağım ceset, solum ceset, bacak, kol, pis bir an. Anlatılmaz çok  kötüydü" sözleriyle patlama anını anlattı. 
 
  Tren Garı önünde meydana gelen ve 97 kişinin hayatını kaybettiği  patlamadan sağ kurtulan Şahin'in, Ankara Numune eğitim ve Araştırma  Hastanesindeki tedavisi sürüyor. 
 
Barış mitingi için Malatya'dan Ankara'ya gelen Şahin, bombaların  ortasında kaldığı o anı AA muhabirine anlattı. 
 
Arkadaşlarıyla birlikte miting alanında kalabalığın içerisine yürürken  büyük bir patlama olduğunu ifade eden Şahin, patlamaların ART arda yaşandığını  söyledi. Şahin, yaşadıklarını, "Bombaların tam ortasında kaldım. Çevremdekilerin  hiçbiri canlı değildi. Baygın değildim. Yaşamam için mucize diyelim mi, diyelim.  Barış sürecine kaldığımız yerden devam edeceğiz" sözleriyle anlattı. 
 
Patlama nedeniyle etrafa saçılan parçaların bacağına, göğsüne ve  sırtına geldiğini belirten Şahin, "Yüzümde de yanıklar meydana geldi. Hastaneye  çok teşekkür ederim. İyileşmem için ellerinden geleni yapıyorlar. Bir an önce  iyileşmem için çok çabalıyorlar. Psikolojim gayet iyi. Hiçbir şekilde yılgınlık  yok. Bir an önce buradan iyileşip çıkma derdindeyim" dedi. 
 
GÖREV YAPTIĞI HASTANEYE OĞLU İÇİN GELDİ

 
Uğur Şahin'in anne ve babası da hastane odasında bir an oğullarını  yalnız bırakmıyor. Emekli hemşire olan anne Arife Şahin, yıllar önce görev  yaptığı Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine patlamada yaralanan oğlu için  gelmenin kendisini çok üzdüğünü belirterek, "Bu hastanenin her tarafına ayağım  değmiştir. İki yıl çalıştım burada, duygulandım. Bu şekilde gelmek istemezdim.  Keşke başka şekilde gelseydik" ifadelerini kullandı. 
 
Oğlunu gönül rahatlığıyla Ankara'ya gönderdiklerini dile getiren  Şahin, "Oğlum yanlış bir şey yapmadı. Barış için biz gönül rahatlığıyla  gönderdik. Biz de desteklemiştik. Saldırıyı destekleyenleri ve bunu yapanları  lanetliyoruz. Barış için mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu. 
 
  Baba Kanber Şahin ise saldırı nedeniyle çok üzgün olduklarını dile  getirdi. Olaydan haberdar olduğu anı anlatan Şahin, "Bahçede eşimle birlikte  çalışıyorduk. Televizyon açmadım. Oğlum telefon etti 'Baba sağ salim vardık'  dedi. Arkadaşım aradı, aynı köydeniz. Patlamada çocuğu ölmüş. Mehmet Ali Kılıç,  ölenler arasında. 'Mehmet Ali'ye ulaşamıyorum' dedi. Aradım Uğur'un telefonunu  ama Uğur da çıkmadı. 'Ambulansa bindiriyoruz' dediler. Sonra buraya geldik"  şeklinde konuştu. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »