18 Şubat 2019, Pazartesi

Ankara’daki patlamanın yeni görüntüleri ortaya çıktı!

Patlamanın faillerinin vergi dairesine patlayıcıyı yerleştirdiği ana ilişkin görüntüler ortaya çıktı - Tekerlekli valizle vergi dairesinin arka tarafına gelen şüpheli Ersen Ertogan'ın, binanın sütunlarından birine patlayıcıyı bıraktıktan sonra ayrıldığı, güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı

9 Mart 2018 Cuma 17:26
Ankara’daki patlamanın yeni görüntüleri ortaya çıktı!
Anadolu İhtisas Vergi Dairesi Başkanlığında gerçekleştirilen ve 4 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin yeni görüntülere ulaşıldı.  Alınan bilgiye göre, 1 Şubat Perşembe akşamı saat 20.05'te  Çukurambar'daki Anadolu İhtisas Vergi Dairesi Başkanlığındaki patlamanın ardından  başlatılan soruşturma kapsamında, bina çevresindeki güvenlik kameralarının  kayıtları incelemeye alındı.

Söz konusu kamera kayıtlarına, şüpheli Ersen Ertogan'ın tekerlekli valizle vergi dairesinin arka tarafına geldiği ve bina sütunlarından birine patlayıcıyı bıraktıktan sonra ayrıldığı yansıdı.

OLAY
Yürütülen soruşturma kapsamında, saldırının terör örgütü PKK/KCK'nın  Suriye yapılanması YPG bünyesinde faaliyet yürüten örgüt mensuplarınca  gerçekleştirildiği bilgisine ulaşılmıştı.

Eylemde kullanılan patlayıcı maddenin geçen yıl Kasım ayında Suriye'den Şanlıurfa'ya, oradan da Aksaray'a getirilerek saklandığı, olaydan bir gün önce Ankara'ya getirildiği belirlenmişti. Olay yerinden toplanan delillerin incelenmesi sonucunda patlamaya neden olan maddenin fabrikasyon tipi askeri patlayıcı olduğu tespit edilmişti.

Patlamanın faili Ersen Ertogan, olaydan yaklaşık 7,5 saat sonra saat 03.40 sıralarında Osmaniye'de polis tarafından kaldığı adreste çembere alınmış,  yakalanmadan hemen önce kimyasal madde içmiş ve bu nedenle ölmüştü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »