Ankaraspor, Osmanlı 1299 oluyor

PTT 1. Lig ekibi Ankaraspor, takımın ismini değiştirerek Osmanlı 1299 yapmayı hedefliyor

21 Haziran 2014 Cumartesi 18: 8
Ankaraspor, Osmanlı 1299 oluyor
Bu sezon Süper Lig’in kapısından dönen takımlar arasında olan Ankaraspor, ilginç bir değişikliğe gidebilir. Daha önce Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 2009′un Eylül ayında Süper Lig ekibi Ankaraspor’un kulüp lisansını iptal etmişti.

Kararın gerekçesinde kulübün bir başka başkent ekibi Ankaragücü ile olan ilişkisinin sportif rekabeti engelleyici olması, kamuoyunun ligin dürüstlüğüne ilişkin algısını zedeleme ihtimali gösterilmişti.
 
Takım yetkililerinin Ankaraspor’un ismini 1299 Osmanlıspor olarak değiştirmeyi planlıyor.

Ankaraspor, TFF’ye yapacağı başvuruyla 1299 Osmanlıspor adını almak isteyecek. Daha önce Demirmenderespor’u satın alan Trabzonspor, Karadenizspor adı altında alt yapı takımı kurmuştu. Ardından yapılan başvurularla takım ismi 1461 Trabzon olarak değiştirilmişti.
 
Buna benzer bir istek de Ankraraspor’dan gelecek. Başkent ekibinin yeni adı büyük ölçüde 1299 Osmanlıspor olacak ve takımın başında da Osman Özköylü yer alacak.
 
PTT 1. Lig’de bu yıl Antalyaspor, Kayserispor, Orduspor, Elazığspor,Samsunspor, Adana Demirspor, Karşıyaka, Manisaspor, Şanlıurfaspor gibi zirve hesabı yapan takımların göze çarpması bekleniyor.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »