Annenin ardından son bakış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kayınvalidesi Fatma Özdağ (87) vefat etti.

24 Kasım 2014 Pazartesi 16:40
Annenin ardından son bakış
Kocaeli’de oturan ve tedavi gördüğü Derince eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp ve solunum yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle önceki gece yarısı yaşamını yitiren Fatma Özdağ’ın cenazesi dün öğleye doğru Derince İmam Hüseyin cemevi’ne getirildi. Cemevinde düzenlenen törenin ardından, toprağa verilmek üzere memleketi Tunceli’ye gönderildi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun eşi Sevim Kılıçdaroğlu törende gözyaşı döktüğü törene, CHP Gurup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Kocaeli milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, İstanbul Milletvekili ihsan özkes, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, CHP eski milletvekili Sefa Sirmen, CHP il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Selvi Kılıçdaroğlu, “Hastanede tedavi görüyordu. Öldüğü haberini aldım. Çok üzgünüm” dedi. Antalya’da parti toplantısında olduğu için Derince’deki cenaze törenine katılamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise bugünkü programlarını iptal ettiği ve eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte Tunceli’de olacağı belirtildi.

‘Üzerimde emeği var’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kayınvalidesi Fatma Özdağ’ın vefatıyla ilgili “Kayınvalidem, bana da özel emek harcamış birisi. Dün gece geç saatlerde öğrendim. Üzgünüm. Yarın gidip defnedeceğiz. ‘Allah rahmet eylesin’ diyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, yarın Tunceli’deki cenaze törenine katılıp taziyeleri kabul edecek.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »