Antalya Emniyet Müdürü, 'Bayrağa uzanan eli kırarız'

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, gönderdeki bayrağı indirmeye çalışan 19 yaşındaki Cengiz Önkıol’ûn bacağından vurularak etkisiz hale getirildiği Bahçelievler Polis Merkezi’ni ziyaret etti.

17 Temmuz 2014 Perşembe 15:49
Antalya Emniyet Müdürü, 'Bayrağa uzanan eli kırarız'
Karakol amiri ve polis memurları tarafından karşılanan Tonbul, burada olay hakkında bilgi aldı. Olay yerinde bir süre inceleme yapan Emniyet Müdürü Tonbul, yaşanan olayın üzücü olduğu söyledi. Kısa bir açıklama yapan Tonbul, "Bu bayrak için biz binlerce şehit verdik. Bayrağımızın üzerinde şehitlerimizin al kanı var. Ona uzanan eller muhakkak kırılır. O itibarla bayrağın inmemesi için elimizden gelen her şeyi yaparız.
Arkadaşlarımızda gereğini yapmıştır. Zanlı önce hem sözlü hem de havaya ateş açılarak uyarılmıştır. Buna rağmen eylemine devam etmeye çalışan şahsa gereği yapılmıştır. Şahıs ayağından yaralı olarak yakalanmıştır. Şu anda hastanede tedavi altındadır. Şahıs ifade vermekten kaçınıyor. Savcımızın talimatı doğrultusunda hazırlık soruşturması devam ediyor. Asayiş ve terör olaylarından kaydı var" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »