21 Mayıs 2018, Pazartesi

Arabada sigara içene ceza yok

İçişleri Bakanı Ala 10 ay boyunca direksiyon başında sigara içilmesinden dolayı hiç bir sürücüye ceza kesilmediğini açıkladı.

8 Haziran 2014 Pazar 21:22
Arabada sigara içene ceza yok
İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlaması istemiyle 31 Ocak’ta TBMM’ye sunduğu alkol düzenlemesine ilişkin verdiği soru önergesine yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 9 Eylül 2013 tarihinden bugüne kadar, 22.00- 06.00 saatleri arasında perakende olarak alkollü içki satışı yaptığı tespit edilen 21 perakende satıcıya idari para cezası uygulanmıştır" yanıtını verdi.

"SİGARA İÇEN SÜRÜCÜYE CEZA YOK"


Turgut Dibek, ’Toplumda alkol yasası’ olarak bilinen düzenlemeye göre saat 22.00’den saat 06.00’a kadar perakende alkol satış yasağı ve araçlarda sürücü koltuğunda sigara kullanma yasağı uygulaması Eylül 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girmişti. Yürürlüğe giren yasa ile sürücülerin sigara içmesi de yasaklanırken bugüne kadar hiçbir sürücüye bu konuda ceza kesilmemiş olması, sürücüler üzerinde bir denetim yapılmadığını da ortaya koydu ifadelerine yer verdi. Dibek, şöyle dedi:

"Yasa çıktığından beri akşam 22’den sonra alkol satışı yaptığı tespit edilen yalnızca 21 işyerine ceza kesilmiştir. Araçlarında sigara içen şoförlere hiç ceza kesilmemiştir. Araçlarda sigara içen sürücüler ile ilgili bir denetimin olmadığı burada ortaya çıkmıştır."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »