Arda Turan filmde oynayacak

Atletico Madrid forması giyen Milli futbolcu Arda Turan bir filmde rol almak için Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Doğançay köyüne gitti.

27 Haziran 2013 Perşembe 20:52
Arda Turan filmde oynayacak
Son yıllarda ülke futbolunun yetiştirdiği en önemli yeteneklerden biri olan Milli futbolcu Arda Turan bir filimde rol almak için Mardin'e gitti. Senaryosunu ve yönetmenliğini oyuncu Semiryan Midyat'ın yaptığı Hükümet Kadın filminin devamında rol alacak Arda Turan filmin çekimlerinin yapıldığı Mardin'in Mityat ilçesine bağlı Doğançay köyüne gitti. Mardin halkı tarafından büyük ilgiyle karşılanan Arda Turan Doğançay köyünün gençleri ile maç bile yaptı.

ARDA KÖYÜN GENÇLERİ İLE MAÇ YAPTI


1 Şubat 2013'te gösterime giren Hükümet Kadın filminin devamında rol alacak Arda Turan Midyat ve köylerinde çekimi devam eden filmin Doğançay köyündeki çekimlerine katılmak bu köye gitti. Doğançay köyünde büyük ilgiyle karşılanan futbolcu köydeki gençlerle maç yaptı. Hayranlarına imza dağıtan ve hatıra fotoğrafı çektiren Ardan'nın oldukça keyifli dakikalar geçirdiği belirtildi. Arda'nın Hükümet Kadın filminin ikincisinde hangi rolde oynayacağı ise bilinmiyor.

FİLİMİN İLKİNİ 1,3 MİLYON KİŞİ İZLEMİŞTİ


Demet Akbağ, Ercan Kesal, Bülent Çolak, Cezmi Baskın, Mahir İpek, Rıza Akın, Bahadır Efe, Ayberk Atilla gibi isimlerin rol aldığı Hükümet Kadın filmi Şubat ayında vizyona girmiş ve 1,3 milyon kişi tarafından izlenmişti. Film kocasının yerine belediye başkanı olan 8 çocuklu bir annenin hikayesini anlatmaktaydı. İkinci filmin çekimlerine başlanırken filmin 2014'te gösterime girmesi bekleniyor.

HÜKÜMET GİBİ KADIN


Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu'da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate'nin hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin'in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak bulunuyor. Midyat'ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini Midyat'ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Başkanlığı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir. Kısa zamanda 'Hökümet' gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur.Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »