23 Temmuz 2018, Pazartesi

Arınç ve Erdoğan Barzani ile birlikte görüşecek

Hafta sonu Diyarbakır'da Mesud Barzani'yle görüşecek olan Başbakan Erdoğan'ın görüşmeye, Bülent Arınç ile birlikte katılacağı bildirildi.

13 Kasım 2013 Çarşamba 7: 0
Arınç ve Erdoğan Barzani ile birlikte görüşecek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Diyarbakır'a birlikte gideceklerini söyledi. "Öğrenci evleri" açıklamaları nedeniyle fikir ayrılığı yaşayan Başbakan Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Diyarbakır'da Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile gerçekleştirilecek görüşmeye birlikte katılacaklarını açıklayan Çelik, "Ellerini boşuna ovuşturmasınlar, buradan onlara ekmek yok" dedi.

Çelik, Başbakan ile Arınç'ın arasında hiçbir problem olmadığını da söyledi.

"Benim yıpranmamam lazım"


Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evleri ile ilgili fikir ayrılığına düşen Bülent Arınç, yaptığı açıklamada Başbakan'a sitem ederek "Başbakan'la aramızdaki çelişkinin sebebi ben değilim. Ben sadece bakan değilim, benim bir özgül ağırlığım var, benim yıpranmamam lazım. Birilerinin kum torbası haline getirilmek istemem. Başbakanımıza dost, kardeş olarak seslenmek isterim; ikimizin sözleri arasındaki çelişkiyi düzeltmesi kendisinden beklenir" demişti.

"Bir sıkıntı varsa aramızda görüşürüz"


Bu açıklamanın ardından AK Parti'nin Salı günü Meclis'te yaptığı grup toplantısına katılmayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hakkında konuşan Başbakan Erdoğan ise konuyu "Benim bir arkadaşım veya hükümet sözcüm bir şey söylemiş, bu konuyu görüşeceğim mahal burası değil, sizler değilsiniz. Kendi aramızda görüşürüz. Bir sıkıntı varsa aramızda görüşürüz" sözleri ile değerlendirmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »